Wpis z mikrobloga

2 265 - 1 = 2 264

Tytuł: Bastion
Autor: Stephen King
Gatunek: Fantastyka, postapo
★★★★★★★★

Napisana w 1978 roku, pierwsze polskie wydanie: rok 2000.

Noo nie powiem, trochę się nameczyłam podczas czytania, głownie ze względu na rozmiar dzieła. Jednak gdy już udało się zagospodarować dłuższą chwilę, świat zbudowany przez Kinga wciągnął jak bagno. Ziemia została dotknięta straszliwą plagą, śmiertelną grypą, która pozostawiła po sobie góry trupów na ulicach. Ludzie próbują się organizować, jednak jak to u Kinga, musi pojawić się jakaś zła siła, która w tej książce ma przerażająco ludzką twarz. Ciężko, momentami naprawdę strasznie (czytałam prawie po ciemku i musiałam zawijać nogi kołdrą...). Klasyczny King w tym lekko depresyjnym wydaniu. Bardzo dobra, ale moim zdaniem nie najlepsza książka Kinga. Polecam!

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 9
@qmox Mgła niezła, to opowiadanie z kanibalem gdzieś mi świta, ale mój ulubiony tomik to Cztery pory roku, Zielona Mila jako wiosna i jesień - Uczen Diabła (Szatana? Nie pamiętam), zwyrodniała opowieść o nastolatku, który odkrywa, że w jego sąsiedztwie mieszka emerytowany nazistowski zbrodniarz. Okropne studium człowieka. Lato jako historia o chłopcach w Ameryce lat 60, poszukujących ciała kumpla, potrąconego przez pociąg. Bardzo inna i ciepła historia, ale mega plastyczna i budząca