Wpis z mikrobloga

Mirki jak to działa. Miało być pięknie i tanio, inteligentnie dobierać walutę w jakiej robi się tranzakcie...
Chciałem opłacić z wirtualnej karty revolut pobyt w hotelu na kwotę 125,10 zł, patrząc do app pokazuje 134,23 zł.

Posiadam "domyślny" czy jak by to powiedzieć jedyny rachunek w revolut prowadzony w PLN, posiadam jedną wirtualną kartę w PLN, posiadam na tym koncie PLN które moment wcześniej przelałem z WBK.

W historii transakcji mam "sprawdzanie" karty przez booking w euroa sama płatność w funtach.
Ponad 9 ziko w przewalutowaniu które...

#revolut
Pobierz daroo - Mirki jak to działa. Miało być pięknie i tanio, inteligentnie dobierać walutę...
źródło: comment_bdUP69K0vrUNvvTWihwWIbn3EmWg5ZtM.jpg
  • 23
@daroo: ale jeśli chcesz płacić w euro/funtach/dolarach, to musisz założyć rachunek w euro/funtach/dolarach, wtedy Revolut pobierze pieniądze z podstawowego rachunku, przewalutuje je i dokona płatności. Bez tych rachunków, Revolut nie ma jak rozliczyć waluty i pobiera środki z rachunku podstawowego.
@vundo no ale hotel polski chce pln. Płaciłem ją ta kartą usd i było ok nie posiadając rachunku się oraz za coś w PLN i wtedy pobrał ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vundo: no tak, i przewalutowuje je tak samo, jakbyś to zrobił ręcznie - bez prowizji.
@daroo: Twoja wina, zapewne na pytanie czy terminal ma przewalutować środki kliknąłeś "tak" - więc transakcja była przeliczona na funty przez dostawcę terminalu. Powinieneś wybrać "nie" - wtedy zostałbyś obciążony w PLN i karta by sobie przeliczyła po swojej stronie (a nawet nie liczyła tylko pobrała złotówki). Miało być inteligentnie ale Ci nie wyszło.
@zArteq
@Waspin
Panowie, ale jaki terminal ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Aby zakończyć rezerwację na nowym koncie booking trzeba podać kartę i normalnie podałem. Od hotelu zależy czy pobierze kasę z góry czy po noclegu. Ale to jest polski hotel rozliczając się w PLN (korzystałem z niego wcześniej) który obciążył moją wirtualną kartę w revolut którą jak widzicie na screenie jest też w PLN.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daroo: no to albo jednak hotel obciążył Cię z przeliczeniem, albo Twój Revolut działa jakoś zupełnie inaczej niż mój, bo jak płacę kartą np za żarcie, zakupy w żabce albo zakupy w necie to nigdy tak mi się nie przytrafiło. Może jednak gdzieś zaznaczyłeś przewalutowanie, albo booking zrobił to "za Ciebie".
@Smartek: głównie taka, że mogę w dowolnej chwili ją zamrozić i nikt nie buchnie mi więcej kasy, niż mam na zasileniu, więc noszę w zasadzie tylko revoluta, na głównej karcie nawet nie mam włączonej płatności zbliżeniowej. I tak nie wydam na codzienne zakupy i moje podróże tych 60k rocznie (jak na razie wydaję i tak nieco poniżej 5k/mies).
@daroo: Wina hotelu, Booking udostępnia Twoje pełne dane karty i w hotelu oni sobie ręcznie to wprowadzają na terminal, no i pracownik przy zapytaniu o przewalutowanie sam wcisnął "tak". Ja bym zgłaszał do hotelu reklamację i niech zwracają różnicę, a na następny raz niech się pytają najpierw.
@Templar: Dostają nawet kod CVV?
@vundo: @zArteq: @Waspin: @Smartek: Wołam tych którzy mi odpowiedzieli.
Byłem dziś w hotelu, nie umieli wytłumaczyć sytuacji ale zwrócili różnice, jednak potem dostałem do ręki fv razem z potwierdzeniem z terminala a tam waluta GBP ( ͜͡ʖ ͡€)
Oni sami wybierają walutę? Tam ciągle na recepcji ktoś nowy siedzi więc nie wiem czy robił to ktoś ogarnięty czy
Pobierz daroo - @Templar: Dostają nawet kod CVV? 
@vundo: @zArteq: @Waspin: @Smartek: Wołam ...
źródło: comment_hAXXPoIR5FL2oqa939PsaLOrxeWOS7vQ.jpg
@daroo: Jeśli przy rezerwacji trzeba było podać CVV to tak, domyślnie Booking zbiera tylko numer oraz ważność i to większości hoteli w pełni wystarcza, bo CVV wcale nie jest tak w pełni wymagany, np. Amazon też obciąża karty bez tego. Ale nie każdy może tak robić, bo takie transakcje łatwiej też zakwestionować, wtedy takie hotele mogą zgłosić do Booking prośbę o zbieranie CVV i przy rezerwacji trzeba podawać i wszystko to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marcinowy: to podpada pod oszustwo i jest karane, w Polsce obowiązuje jedna waluta - złote polskie. Poza tym nie każdy, do tej pory jeszcze nie trafiłem na takiego oszusta.
to podpada pod oszustwo i jest karane, w Polsce obowiązuje jedna waluta - złote polskie. Poza tym nie każdy, do tej pory jeszcze nie trafiłem na takiego oszusta.


@Waspin: No nie bo jesteś informowany nawet w Żabce. Zobacz na drzwi sklepowe i naklejkę ''DCC Płać w swojej walucie!''
Choć sprzedawca powinnien pytać to mają to w d*** bo ważniejsza jest prowizja.
A wykryło Funty na terminalu bo karta jest wydawana przez bank w UK - Lloyds bank i raz na jakiś czas się może zdarzyć że terminal wykryje ją jako kartę z UK i Funty ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marcinowy: jestem informowany i sam podejmuję decyzję, nikt mi jakoś nic nie klika, w Żabce na terminalu klienckim jest zapytanie, tak samo jak przy cashback; nie wiem jak sprzedawca miałby to zaakceptować ze swojego terminala