Wpis z mikrobloga

Gdy wyruszasz na szlak, warto wiedzieć, co Cię czeka. Pogoda w górach potrafi być zupełnie inna, niż ledwie kilka kilometrów dalej, zwłaszcza w najzimniejszych miesiącach – potężny wiatr, zerowa widoczność, zagrożenie lawinowe. (...)

Czyli dziś trochę o zimowej turystyce górskiej dla początkujących :)

Link do wpisu

#zwtravel
Pobierz zbigniew-wu - Gdy wyruszasz na szlak, warto wiedzieć, co Cię czeka. Pogoda w górach p...
źródło: comment_N9Rh1oL4Rt5ZX6CPozTlay3vjpQ5P0sO.jpg
  • 10
Wołam zainteresowanych (90) z listy ZW Travel Blog
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @zbigniew-wu @Fokstrot88 @PrawieJakBordo @tolstyy00 @ostatni_wolny_login @porbono @zuom @wyimaginowanychlopiec @Patyq_ @ostrvljanka @czarnorycerz @pelson96 @Awkward_Tit @MajorAutobus @cebulandia @sssabae @qwaq @dojcz_szpreche_nicht @Kradziej_mandarynek @Melisandre
@zbigniew-wu: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
@zbigniew-wu: Chetnie bym sie wybral na taki kurs. Jednak tez nie ma co az tak demonizowac zimowych eskapad. Sprawdzac prognozy pogody, jezeli istnieje ryzyko zalamania, wyjsc na szlaki latwiejsze, a nie na Swinice.

Imo, najwiecej taki kurs pomoze w ocenie zagrozenia lawinowego. Samemu ciezko to ogarnac.
@merkes232: 650-850 zł w zależności od terminu, + koszt noclegów w schronisku. Oczywiście wszystko zależy gdzie i w jakich warunkach, ale wiedza rośnie o tysiące procent. Na Orlą Perć zimą bym nie ruszył, ale na pewno na wiele szlaków, na które wcześniej bym nie lazł :)

@booolooo: jasne, że na łatwiejsze od biedy, tylko tak jak mówisz - zająć się lawinami. + jednak warto nauczyć się chociaż obsługi czekana -