Wpis z mikrobloga

Ile czasu ma sprzedawca na zwrot pieniędzy przy odstąpieniu od umowy? Kupiłem iPhone 7 grudnia, 8 grudnia dotarł do mnie, 13 grudnia sprzęt dotarł do sprzedawcy (zafoliowany w takim stanie, w jakim dotarł do mnie) wraz z dowodem zakupu i oświadczeniem o odstąpieniu. Następnego dnia Janusz zażądał zwrotu prowizji od Allegro - zgodziłem się.
14 dni czy 30? Sprzedawca ładnie januszuje, mogłem nie zgadzać się na zwrot prowizji, ale przynajmniej mam ksero faktury. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #allegro
  • 11
  • Odpowiedz
Następnego dnia Janusz zażądał zwrotu prowizji od Allegro - zgodziłem się.


@vundo: Ale zwrot taki, że mu zapłaciłeś ze swojego rachunku czy taki, że potwierdziłeś przez maila formularz od Allegro?
  • Odpowiedz
@vundo ma 14 dni od momentu twojego oświadczenia (może się to wydłużyć jeśli towar jeszcze nie dotarł do sprzedawcy). Twoje potwierdzenie wersji nic nie zmienia, w końcu sprzedawca jest firmą i obowiązuje go prawo konsumenckie.
  • Odpowiedz
@NowyRokNowyJa: to drugie, sprzedawca zgłosił Allegro fakt odstąpienia od zakupu, a ja potwierdziłem od razu po otrzymaniu maila.

@taktoto: czyli licząc 14 dni od 13 grudnia (kiedy paczka dotarła), termin upływa 27 grudnia.
Moim zdaniem jednak troszeczkę niehonorowe jest zgłaszać się do Allegro po zwrot prowizji od razu po otrzymaniu zwrotu, a jeśli chodzi o zwrócenie pieniędzy klientowi - czekanie na ostateczny termin. Poczekam, 28 zrobię inbę.
  • Odpowiedz
@vundo niestety to wynik tego, że masa kupujących złośliwie utrudnia ten zwrot.
Oświadczenie złożyłeś przed wysyłką, czy włożyłeś je po prostu do paczki?
  • Odpowiedz
@vundo no niestety każdy ponosi jakieś ryzyko w transakcjach na odleglosc, sprzedawca że towar zostanie zwrócony a kupujący, że będzie miał zamrożone pieniądze.
  • Odpowiedz
@vundo: mnie dziwi, że ktoś to jeszcze praktykuje. Za takie coś powinien być z automatu ban na Allegro, może i jest... chociaż jak ktoś płaci w terminie opłaty to pewnie dostanie upomnienie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz