Wpis z mikrobloga

Hej mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wczoraj wpadłem na pomysł tworzenia zestawień podobnych do unknownews, tyle że z branży designu. Nie jestem żadnym specjalistą, ale interesuję się tym tematem i zamierzam się w tym kierunku rozwijać, dlatego traktuję to trochę jako okazję i motywację do powiększenia i usystematyzowania wiedzy. Zobaczymy w jakim kierunku się rozwinie, jeśli będzie jakieś zainteresowanie.

Przyszłe zestawienia/wpisy będzie można znaleźć w tagu #dizajnstuff

Wrzucajcie w komentarzach feedback jak mógłbym zmienić/ulepszyć formę

Enjoy!

DESIGN

- Pantone wybrało kolor roku 2018 - Ultra Violet #

- Coś dla użytkowników #spotify - spersonalizowane statystyki dotyczące użytkowania tego serwisu + świetny graphic design W końcu coś ciekawego po flat i gradientach ( ͡° ͜ʖ ͡°) #

- 12 najlepszych podcastów o designie #

- Starbucks rozszerza rzeczywistość (dosłownie) w swoim największym lokalu. Artykuł tylko utwierdza mnie w przekonaniu, jak świetnym narzędziem jest AR. #

- 'Cyfrowy organizm' - nietypowa instalacja łączy naturę i technologię. Swoją drogą, chciałbym zobaczyć reakcje ludzi którzy wchodzą do tego lasu nie wiedząc o tym projekcie xD #

- Top 10 prototypów aut 2017 #

- Jony Ive po dwóch latach ponownie przejmuje kontrolę nad działem designu w Apple #

- Jak MUJI, japońska “anty-marka”, chce walczyć o rynek w Ameryce w erze Amazona #

- Dlaczego IBM postanowiło po 100 latach stworzyć własną czcionkę (inb4 hurr font - poprawnie byłoby chyba krój pisma, ale kto tak mówi xD) #

- Najbardziej rozpoznawalne loga w bardziej ekologiczej wersji #

- Co się dzieje, gdy świąteczna skarpeta spotyka torbę z #ikea ( ͡° ͜ʖ ͡°) #

ARCHITEKTURA

- Studentka architektury pokazuje, że szkicowanie w erze technologii nadal ma się dobrze #

- Zdjęcie basenu ogłoszone najlepszą architektoniczną fotografią 2017 #

- Top 10 domów 2017, w tym polski akcent - Arka Koniecznego #

- Styl, który miał umrzeć - top 10 niedawno wybudowanych brutalistycznych budynków #

- Top 10 muzeów i obiektów kulturalnych 2017 #

- Forma dla sztuki - najciekawsze inwestycje kulturalne w Polsce, w tym dużo #szczecin ( ͡° ͜ʖ ͡°) #

- Stadion, który można rozłożyć i złożyć w innym miejscu, i o innych arenach na których odbędą się MŚ 2022 #

SZTUKA

- Top 10 instalacji artystycznych 2017 #

- Pracownia luzinterruptus oddaje w instalacji w Bordeaux zagrożenia płynące z zaśmiecania oceanów. Jeden z najciekawszych projektów jakie ostatnio widziałem #

- Lu Xinjian podkreśla nasze przywiązanie do wody w swojej serii obrazów. Ciekawa technika, warto zobaczyć #

- Ben Young udowadnia, sztuka może powstać z najprostszych materiałów - rzeźby stworzone z połączenia szkła i betonu #

LUDZIE

- Wywiad z Jonym Ive, o zespole zajmującym się industrial design i o plotkach na temat nowych produktów. Nie przesłuchałem jeszcze całego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale fragmenty zapisane w artykule są bardzo ciekawe #

- Słynny grafik Ivan Chermayeff, twórca m.in. logo NBC, umiera w wieku 85 lat #

TECHNOLOGIA

- Czy odnawialna energia wystarczy aby zasilić cały świat? - krótki i ciekawy ilustrowany dokument #

- Propozycje prezentów na święta od The Verge #

- Uważasz, że iPhone X jest drogi? LG wydaje limitowaną edycję smartfona V30 z ceramiczną obudową za 1800$ ( ͡° ͜ʖ ͡°) #

- Bardzo ciekawy komentarz The Verge na temat aplikacji Messenger Kids od facebooka. Narzędzie do zbierania danych pod przykrywką aplikacji przyjaznej dzieciom? #

- Noworoczne postanowienie? Nigdy więcej Micro USB - komentarz The Verge na temat “umierającego” standardu #

- Życie bez #iphone wcale nie jest takie złe - konstruktywny (co rzadko się zdarza w tym kontekście) artykuł na temat zalet #android nad #ios #

- Co się stanie, gdy komputery przestaną pracować dla nas, a zaczną pracować z nami? Czyli o następnym przełomie w designie #

- Jak #tesla zachowała 60 miliardów dolarów wyceny generując 700 milionów straty? #

SOFTWARE

- #microsoft wydaje aplikację “Whiteboard” - wirtualna tablica do brainstormingu #

- Nowe narzędzia #adobe sprawiają, że jeszcze łatwiej będzie można pomylić z prawdziwością #pdk #

Świetny cytat z tego artykułu:

Adobe is getting so good at building image manipulation tools that it’s effectively removing human skill from the equation, making fakery available to anyone through ingenious software and user-friendly UI. And while that’s textbook-level good design, in the era of fake news, it might not be as good for society at large.


- Nowe narzędzie do zaznaczania w Photoshopie początkiem końca ręcznej edycji zdjęć? #

UI/UX

- Najlepsze prezenty dla projektanta UX wg Adobe #

- O nowym #ui snapchata, i dlaczego to nie wystarczy żeby przekonać do siebie starszą publikę. Swoją drogą, snapchat to też ciekawy temat na osobny artykuł #

- Top 7 trendów w #ux na 2018 rok #

CIEKAWE PROJEKTY/PRODUKTY

- Dom wtopiony w pustynię #

- Dom z oliwkową (dosłownie) fasadą w Bangkoku #

- Konkurs by Deezen, do wygrania świetny plecak Moshi (swoją drogą, mógłbym zrobić osoby wpis o ciekawych plecakach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) #

#design #architektura #sztuka #technologia #apple #facebook
kocham_jeze - Hej mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wczoraj wpadłem na pomysł tworzenia zestawień pod...

źródło: comment_I1b5OYHZa3LthTuht297J1Du2zdk85kd.jpg

Pobierz
  • 61
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (336)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @4565h6tr7756 @Myrdzia @vind @mvnieq @xandra @sprawa @ZjemCiNoge @BqqB @kajtom @JullietteKai @bauagan @eterchi @adasko_900 @kukimanstah @s4int @Qracz3k @adamale @bochenek_piwa_poprosze @rozvadovsky @Mizofonik