Wpis z mikrobloga

Tl dr:


O kulcie wolnego rynku i jego następstwach.

Coledzy i Coleżanki! Na wykop.pl niegdyś o wolnym rynku mówiło się niemało. Kuce ukochały wykop.pl a wykop.pl ukochał kuce. To właśnie tu hartowała się stal korwinizmu - awangardy wolnorynkowej myśli, która przez trzy dekady wychowywała kucątka i kucynki. Tu też kolejne partie Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN mogły liczyć nie tylko na wsparcie ale też pogłębioną, krytyczną dyskusję.

Ludzie pytają mnie „hej marianbaczal ale czym jest korwinizm?”

Odpowiadam, że to wołanie o Wielką Polskę. O Polskę, która szanuje Wolność. O Polskę, która szanuje Tradycję. O Polskę, która może przede wszystkim szanuje Prawdę. Dobry Bóg u zarania dziejów dał człowiekowi rozum i godność, a świat poukładał na logicznych zasadach. Stworzył ludzi wolnymi i pięknymi by mogli działać. Niestety podły diabeł wymyślił socjalizm i przez wieki ludzie muszą toczyć z nim bój o swoją Wolność. Korwinizm zawsze więc stał po stronie Kościoła, w którym wykuwały się miecze na tę wojnę. Zawsze stał po stronie Prawdy. Zawsze stał wreszcie po stronie Wolności.

Ze smutkiem obserwowałem powolną degrengoladę środowiska. Zdaję sobie sprawę, że biologia jest niemiłosierna i pan Janusz Mikke herbu Korwin z KORWiN nie ma już siły by dbać o ideę. Narosło wokół niego stanowczo zbyt wiele nurtów, które z korwinizmem nie mają już zbyt wiele wspólnego. I tak, po wielu latach można dojść do smutnej konstatacji, że Korwina w KORWiNie już nie ma.

Jest niestety antynaukowość, czyli zaprzeczenie Prawdzie. Nauka bowiem jako poznawanie prawideł stworzonego przez Boga świata dąży do Prawdy jak lewak do depopulacji Ziemi. Zaprzeczanie nauce dla samego zaprzeczania, bez wskazywania na racjonalne dowody prowadzi do szamanizmu. Nie można akceptować ruchu proepidemicznego, nawet jeśli jest rzekomo podbudowany umiłowaniem Wolności. Wolność nie oznacza bowiem nigdy permisywizmu i róbtacochcetyzmu. Oznacza odpowiedzialność i godność.

Jest niestety antykatolicyzm, czyli zaprzeczenie Tradycji. Obserwując jak wygląda dyskusja na różnych forach widzę, że obecni korwiniści przejęli od lewaków pogardę dla Świętego Kościoła Rzymskiego i niewiele różnią się od sekciarzy spod znaku pewnego pastora. Lewica wygrała w dzisiejszej Partii Wolność walkę o język i pojęcia. Jest w tym też pewna wina pana Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN obecnie Wolność. O ile bowiem przez lata jego życie prywatne było otoczone nimbem tajemnicy o tyle ostatnio zupełnie tę zasłonę zdjęto. I był to błąd.

Wreszcie, jest niestety antyintelektualizm, czyli zaprzeczenie #!$%@? rigczowi. Ktoś jeszcze pamięta, że dawno, dawno temu korwiniści mieli Sekcję Analiz Merytorycznych? Wątpię. To, że kadry, które mają budować nową, prawicową elitę są nieoczytane to pal licho. Niech chociaż oglądają filmy z żółtymi napisami. Ale nie. Dzisiejsi korwiniści są upasieni na 2 minutowych filmikach, na których muzułmanin kopie staruszkę a dyskusja opiera się na „#!$%@?ć islam”, „#!$%@?, jakby tak zrobił w PL to by go zbierali z ulicy”, „kozojebcy”. Świetnie to widać na wykop.pl i wystarczy spojrzeć jak wygląda struktura najbardziej popularnych tagów.

I tak patrzę na to wszystko z żalem. W dyskusjach gdy pytają mnie o poglądy to coraz rzadziej mówię, że jestem prawicowcem. Nie chcę tłumaczyć, że nie głosuję na PiS. Nie mówię absolutnie, że jestem liberałem. Przecież nie głosuję na Nowoczesną czy PO. Więc kim jestem? Katolickim, wolnorynkowym minarchistą i monarchistą. Ostatnio odkryłem świetną nazwę - neoreakcjonizm. Jestem zatem neoreakcjonistą. Jestem też leniem, dlatego jedyne co planuję z tym zrobić to pisanie na wykopie pod tagiem #neoreakcja do którego obserwowania zachęcam.

A na Partię Wolność nie zagłosuję. Nie mogę oddać głosu na partię, która ściąga ze sztandarów Wolność, Prawdę i Tradycję by pójść do wyborów głosząc, że szczepienia dają autyzm, największym problemem Europy jest islamizm, nie posiada żadnego intelektualnego zaplecza i przeżarła subwencję na jakieś guwna.

Naprawdę więcej rozumu i godności jest w twierdzeniu, że światem rządzą reptylianie czuwające wężowe istoty. Polecam ten styl życia.

A wszystko to niech podsumuje cytat z cesarza Wilhelma II, który kieruję do prominentnych działaczy Partii Wolność


#korwin #4konserwy #neuropa #stunawroconychkorwinistow #marianbaczalcontent
m.....l - Tl dr: 

SPOILER

O kulcie wolnego rynku i jego następstwach. 

Coled...

źródło: comment_EOtOhRACfX1fZD0lCb1yuz0TpgwiDmSX.jpg

Pobierz
  • 137
zawsze wierzyłem, że jak 4konserwy to tylko marian i ś.p. valheim. Róbcie niezręczność częściej!!!


@iAmTS: Jeszcze franek_fm. Też trochę jak marian. Też wielki liberał gospodarczy, ale jednocześnie konserwatywny tradycjonalista. W przeciwieństwie do Mariana w tym wpisie, Franek dostrzegł w czasem wady nie tyle w samym środowisku (choć to były inne czasy, nie te obecne co opisuje Marian), lecz samym JKM. Franek był (i pewnie nadal jest) za ideą, a nie kultem.
@marianbaczal: Szczerze środowiska stricte wolnościowe powiazane z Korwinem zaczęły na maxa upadać po swoim jedynym prawdziwym sukcesie, czyli po wyborach do euro(unio)parlamentu. Ten jeden sukces Kongresu Nowej Prawicy z Korwinem na czele spowodował jej rozpad, gdzie na prawdę wielu poważnych ludzi pozostało w KNP (ekonomiści, wykształcone osoby) a za Korwinem poszedł w większości plankton w myśl klasyki "przylepiło się gówno do okrętu i mówi płyniemy" doszedł jeszcze śmieszek Wipler-Piwler, który co
@Cwana_frytka: Wg mnie brakło wtedy dalszego pomysłu, strategii. Ja np. uważałem, jeśli KNP chciało zwiększyć swoje szanse (dzięki przekroczeniu progu do europarlamentu mieli szansę na dłuższe przebicie się do mediów) to powinno wyskoczyć z takim postulatem, które mogłoby trafić do o wiele większej grupy wyborców przy jednoczesnym zachowaniu swoich poglądów. A takim postulatem mogłoby być sprzeciw wobec związków zawodowych. W naszym kraju nawet osoby, które nie są jakoś specjalnie liberalne gospodarcze
@Strain: Całkowicie się z tobą zgadzam, po wyborach zamiast poważnej strategii, poszła walka o stołek prezesa partii gdzie doszło do puczu na krulu, potem partia wolność i problemy z finansami oraz zero obiecanej budowy struktur tylko dalsze działanie na podstawie aktywnosci młodych kuców, a na koniec KORWiN, na pewno nie pomogło także kreowanie takiego wizerunku i takiego "kreowania strategii" aby tylko skupiać sie na młodych osobach i całkowicie oddać innym elektorat
@Strain: Albo sensowna reforma systemu emerytalnego. Wiem, że według Korwina nie powinno być go w ogóle. No ale można było racjonalnie przedstawić jakieś sensowne rozwiązania pośrednie na początek, żeby zacząć w ogóle process odchodzenia od państwowej emerytury.

Ale trzeba było robić show i #!$%@?ć gdzie się da, że zaorać.

No ale to chyba z braku kadr i przewagi PRowców z bożej łaski.
Krytyka środowiska okołokorwinowego całkiem słuszna. Zastanawia mnie tylko dlaczego @marianbaczal, istota niewątpliwie kierująca się rozumem, pozostaje minarchistą, a nie anarchokapitalistą. Zdaje mi się bowiem, że ostatni argument etatystów, tj. argument o tzw. dobrach publicznych, został już dawno słusznie skontrowany przez anarchokapitalistów. Okazuje się bowiem, że nawet jeśli takie dobra istnieją, to: a) państwo nie może ich zapewnić, podobnie jak wolny rynek, b) państwo jak i wolny rynek mogą je zapewnić, czyli
@pk347 chodziło mi raczej o pewne społeczne wyobrażenie. Ale zgadzam się z Tobą. Na pewno nie jest to partia liberalna. Dzisiaj Peło to nie partia polityczna a maszyna wyborcza grupująca ludzi od prawa do lewa.

@iAmTS pracujemy nad tym. Myślę że dwutygodnik to wystarczy ale trol DPS chce co tydzień. Curwa pół roku nie nagrywaliśmy i jest głodny xd

@Strain Franka pamiętamy :/ Chciałbym go dzisiaj przeprosić bo generalnie dostrzegł zarazę szybciej.