Wpis z mikrobloga

#4konserwy #wywiad #parlamenteuropejski
Rozmowa Tomasz Wandas, Fronda.pl z Ryszardem Czarneckim, wiceprzewodniczącym PE:

TW - Wielu Polaków przygląda się temu, co dzieje się w Sejmie, i podejrzewam, że cześć zadaje sobie pytanie, ile jeszcze będziemy musieli patrzeć na zachowania w stylu jaki reprezentuje np. pan poseł Szczerba?

RC - Tego typu zachowania nie byłyby możliwe w krajach Europy Zachodniej, gdzie opozycja bardzo mocno pracuje, - krytykując rząd - aby pokazywać swoją państwotwórczą rolę. Dlaczego poseł Szczerba posuwa się do takich zachowań? Dlatego, że podoba się ono Polakom. Opozycja totalna w Polsce, urządza rzeczy, które przesuwają nas na Wschód. Jest to zatem swojego rodzaju isternizacja polityki polskiej przez totalną opozycję, głównie przez PO i Nowoczesną.

TW- Ale czy polityka nie jest taka z natury? Czy nie zawsze taka będzie?

RC -Oczywiście polityka wymaga tego, aby mówić, i kiedy trzeba, to mówić ostro. Nie jestem przeciw temu, by nawet w sposób twardy reprezentować racje. Jako historyk chciałbym przypomnieć, że Sejm II Rzeczypospolitej, był areną wręcz brutalnych polemik.

TW - Jaki jest odbiór społeczny takich „ostrych” zachowań?

RC - Myślę, że odbiór społeczny tego typu sytuacji jest zły. Z jednej strony myślę, że część ludzi odsuwa się po tym, od polityki jako takiej, co jest oczywiście złe, gdyż im mniej ludzi zaangażowanych w politykę, tym gorzej dla państwa....


Pełen wywiad dodany przez @krzysiekciekawy:
https://www.wykop.pl/link/4035893/politycy-po-pluja-pod-wiatr/

#polityka #bekazlewactwa #bekazpodludzi
Pobierz FlaszGordon - #4konserwy #wywiad #parlamenteuropejski
Rozmowa Tomasz Wandas, Fronda....
źródło: comment_tEU0xYE9JEvAVl9oBsv6SR8FMk4UomyK.jpg
  • 3