Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę xD Zacznę od tego, że nigdy w życiu nie widziałem żadnego meczu koszykówki (no, chyba że liczyć oglądanie Space Jam za dzieciaka), a moja wiedza o NBA sprowadza się do znajomości nazw kilku zespołów i nazwisk dwóch graczy - O'Neala (chyba tak się pisze) i LeBrona, którego używam jako nick bo wg mnie ładnie brzmi xD Ale nawet jako taki dyletant koszykówki jestem tak #!$%@? ZAZDROSNY o to, że NBA 2K18 jest o tyle #!$%@? LEPSZE od FIFY, że mojemu bólowi dupy o to może się równać chyba tylko to, co #!$%@?ło wczoraj na tagu #pilkanozna po meczu reprezentacji xD

TL;DR


Obejrzałem sobie ten poniższy filmik po tym, jak podrzucił mi go znajomy i #!$%@? nie wierzę, jakim cudem firma taka jak 2K jest w stanie stworzyć tak zaawansowany tryb kariery w tak krótkim czasie, podczas gdy w FIFIE pod tym aspektem stoimy w tym samym punkcie od niemal pięciu lat xD Największa nowość wprowadzona przez ten czas w przygodzie piłkarza w kopance EA to - uwaga - TRENINGI, czyli koniecznie musisz co tydzień ustawić sobie jakieś gierki na arenie, bo inaczej nie rozwiniesz swojego gracza xD #!$%@? z tym, że i tak każdy to symuluje, jest nowość? Jest xD

A NBA 2K18? Wbija sobie na rynek gier z drzwiami i framugą, mówi "DZIEŃ DOBRY, DZIEŃ DOBRY #!$%@? PO MURZYŃSKU NIE ROZUMIESZ?", masz tutaj rozwinięty tryb kariery z fabułą, realistycznymi możliwościami rozwoju zawodnika, rozbudowaną personalizacją i spędzaj tutaj godziny swojego życia, a my lecimy robić ci kolejną część xD

I ja wiem, że EA może się skupiać na rozwoju Ultimate Team, ale nawet tam nie ma jakichkolwiek imponujących nowości xD Serwery Electronic Arts dalej napędzane są na korbkę i powodują lagi w grze opierającej się na dwóch graczach poruszających się po jednej, małej planszy, podczas gdy w takim Battlefieldzie 1, z rozbudowanym modelem zniszczeń otoczenia i kilkunastoma graczami poruszającymi się po pełnej szczegółów mapie ścinki zdarzają się równie często, co udany mecz w FIFIE xD Handicap w FUT dalej jak był, tak jest i wciąż sprawia, że graczom chce się #!$%@?ć pada o ścianę xD Fizyka zawodników i ich kolizje dalej przypominają ataki padaczki, a taki mierzący 169cm wzrostu Kante dalej może odepchnąć Lukaku czy Ibrahimovicia xD I co najgorsze te rzeczy z łatwością można naprawić, ale EA nic z tym nie robi i zamiast tego wprowadza takie oszałamiające nowości jak możliwość zagrania ze składami YouTuberów offline czy oglądanie meczów innych ludzi w FUT Champions XDDDD to jest #!$%@? dramat

The Journey dało mi nadzieję, że w końcu zagram sobie w prawowity tryb kariery, ale premiera FIFY 17 sprowadziła mnie na ziemię xD Nie różniło się to praktycznie niczym od tego, co widzieliśmy przez ostatnie pół dekady poza wyglądem menu i niezwykle pociągającymi cut-scenkami, w których cały czas musiałem oglądać tę samą mordę Alexa Huntera i nie miałem praktycznie żadnej kontroli nad fabułą i tym, co się w niej dzieje xD Choćbym w pierwszych trzech meczach dla mojego zespołu strzelił 15 bramek, zaliczył 10 asyst, obroniłbym rzut karny i wygrał wyścig Formuły 1 i tak musiałbym pójść na wypożyczenie do niższej ligi xD Przynajmniej spodobały mi się te wywiady pomeczowe, choć sam aspekt poruszania się naszą postacią w mediach i tak był niedorozwinięty xD Poza tym, czemu jako piłkarz, ktoś kto jest gwiazdą i zarabia krocie na samym byciu sobą nie mogłem czegoś robić z tymi wszystkimi pieniędzmi, które zarabiałem? Wydać je na jakieś wille, w których mógłbym się poruszać, kupić sobie jakiś samochód, żeby nim szpanować - ogólnie robić to, co prawdziwi piłkarze robią po dotarciu do koryta. Ofc nie mam na myśli robienia z FIFY Simsów, ale przynajmniej jakaś lekka otwartość świata by się tutaj przydała, bo tak już działają nowoczesne gry

I co ja jako fan piłki nożnej mam zrobić? xD Jeszcze mnie nie jebło w głowie, żeby przenieść się na PES-a, a poza nim dla FIFY nie ma żadnych konkurentów, więc EA może teoretycznie ruchać nas jak chce, a i tak będą najlepiej sprzedającą się grą piłkarską na rynku. Ehh, i pomyśleć sobie, że to piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#nba #nba2k #koszykowka #fifa17 #fifa18 #fut #gry #boldupy
LeBron_ - Ja #!$%@?ę xD Zacznę od tego, że nigdy w życiu nie widziałem żadnego meczu ...
  • 18
  • Odpowiedz
Jeszcze mnie nie jebło w głowie, żeby przenieść się na PES-a, a poza nim dla FIFY nie ma żadnych konkurentów, więc EA może teoretycznie ruchać nas jak chce, a i tak będą najlepiej sprzedającą się grą piłkarską na rynku.


@LeBron_: Sam sobie odpowiedziałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Seria 2k przez ostatnie lata zjadła nba live i teraz EA musi się postarać, żeby przyciągnąć graczy do siebie.
  • Odpowiedz
@LeBron_: ale ta gra ma też swoje bolączki. Fifa na przykład od zawsze miała więcej kontentu w swoim trybie Ultimate team niż My team w 2k. Pod względem trybów gry i offline przynajmniej.

Do tego 2k ma często problemy z serwerami co jest jednym z moich głównych zmartwień przed tym całym gta modem nowym. Szczególnie na konsolach, bo PC #!$%@?ć i tak nikt tam nie gra :)

No ale fakt,
  • Odpowiedz
@LeBron_: odpowiadam : EA ma w dupie inne tryby bo co roku dostaje tyle hajsu z mikropłatności, że nie opłaca im się nic nowego robić. W 17 dodali Journey który na zapowiedziach wyglądał fajnie, ale miesiąc po premierze nikt już w to nie grał bo było monotonne. Stawiam, że z druga częścią bedzię tak samo.
Co roku dodadzą jakiś mały gówniany dodatek a tak hajs będzie szedł z UT gdzie
  • Odpowiedz
@iAmTS: wiem, że FIFA ma bardziej rozwinięty tryb Ultimate Team, ale rzecz w tym, że nawet z nim nic nie robią xD Ba, powiedziałbym że w takiej 15-stce był 100x razy lepszy niż obecnie

a jeśli chodzi o serwery to mimo, że nie wiem jak ich sprawa wygląda w NBA obecnie to naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że jakaś gra jest pod tym względem bardziej #!$%@? od FIFY xD i
  • Odpowiedz
@LeBron_: W porównaniu do FIFA NBA 2K to jest de facto 2 lub 3 w jednym.

Bo poza samym odpowiednikiem FIFA jest tam wciśnięty odpowiednik Football Manager + dodatkowe 3 tryby rozgrywki związane z:
- zarządzaniem całą ligą
- symulowaniem sezonu na żywo (tzn. grasz w mecze, które w danym dniu będą się rzeczywiście odbywać)
- i jeszcze jest możliwość zagrania w streetballa (tj. w FIFA musieliby dorzucić do tego możliwość gry w futsala
  • Odpowiedz
  • 0
@LeBron_ z nba 2k jest dokladnie taki sam problem jak z fifa, #!$%@? konkurencja. Co roku problemy z serwerami, minimalne zmiany w gameplayu, zamiast usuwac uciazliwe animacje dodaja 1000 modeli realistycznie odwzorowanych butów. Co roku odgrzewaja mi tego samego kotleta, a ja to kupuje, bo przecierz nie bede gral w NBA Live bo to jakis shit xD
  • Odpowiedz
@krasnoludkolo: no właśnie o to chodzi xd dlaczego w 2017 multiplayer w najlepiej sprzedającej się grze sportowej na świecie autorstwa jednego z największych producentów gier jest wciąż oparty na systemie peer-to-peer? xD
  • Odpowiedz
@justkilling: ta, też o tym słyszałem, ale póki co wiemy tylko o tym, że ma być w the journey, a więc spodziewam się najgorszego - że będzie można w to zagrać tylko raz
  • Odpowiedz