Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawialo:

Skad pracownik na duzej budowie ma wiedziec co ma w danej chwili robic?

Jest jakis dzienny plan prac? Jakis przydzial do danego miejsca?
Czy tak sobie chodzisz i pytasz: "Wiesiu, jest tu co u ciebie do zrobienia?"

Albo jak jest operator koparki. Ma wykopac dziure np. 4m glebokosci o wymiarach 4x4m
Skad on wie, czy nie ma jakichs rur pod nim, albo skad wie, ze sie dokopal do tych 4 metrow a nie do 3,70?

PS. Zdjecie uzytkownika "filosss" z portalu skyscrapercity

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #pracbaza #budownictwo
Zyd_Suss - Zawsze mnie zastanawialo:

Skad pracownik na duzej budowie ma wiedziec c...

źródło: comment_iGZ57HDNz5fr1mXQAu01JWm37P8xnn2y.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
Jest jakis dzienny plan prac?


@Zyd_Suss: Nie, każdy bezmyślnie #!$%@? łopatą. Po prostu robotników jest tak dużo, że zawsze wyłania się z tego chaosu jakiś finalny produkt.

Jakis przydzial do danego miejsca?


@Zyd_Suss: Nie, robotnicy codziennie się wymieniają, gdyż tworzą interdyscyplinarne zespoły. Zatem to nic dziwnego, jak murarz zajmuje się betonowaniem, a koparkowy szalunkiem.

Skad on wie, czy nie ma jakis rur pod nim


@Zyd_Suss: nie wie, skąd ma
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: zwykle jest właśnie że idziesz pytać kierownika czy tam brygadzisty co masz robić jak już nie masz gdsie się schować przed robotą albo zabardzo nie ma jak głupa palić
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: 30 minut na zebraniu , 5 godzin na placu budowy resszta w szatni lub na fajku. Ma na tyle czasu zeby chociaz uslyszec mimochodem co tu sie #!$%@?. Wystarczy sie wmieszac w tlum i miec alarm w telefonie na 14.00
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:
gość pyta bo pewnie widocznie zapewne nie ma pojęcia, a się zaciekawił i chciałby się dowiedzieć jak coś działa a odpowiedzi jak na wykopie xDD
  • Odpowiedz
@dzygit: @fegwegw: Wy tu heheszki, a ja sie budowlanka nie zajmuje. Jestem biernym obserwatorem. I jak widze na budowie 200 osob, niektorzy w koparkach, inni w ciezarowkach, reszta zapierdziela przy zbrojeniach, nad nimi 4 dzwigi to sie zastanawiam jak nad tym zapanowac. Poza tym slyszalem, ze operatorzy koparek zarabiaja po 6000zl netto i robia na roznych budowach. Dlatego sie zastanawiam skad u nich tak dobra wiedza odnosnie przyszlego zadania...
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Ja na budowlance też się nie znam. Ale sądząc po jakości niektórych inwestycji w Polsce, myślę, że mój scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny :D
  • Odpowiedz
To jak nowy zaczyna robote i trafia na taka budowe Varso w Warszawie, skad ma wiedziec co ma robic? Bo szczerze watpie, ze brygadzista ma czas na tlumaczenie mu krok po kroku jego zadan... Tam jest przeciez kilkuset pracownikow... #warszawa
  • Odpowiedz
Nawet jeden sie znalazl w kasku Sil Pokojowych ONZ...


@Zyd_Suss: to rozjemca, jak się Zbigniew ze Stefanem o klucz dziesiątkę biją. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Na większej budowie jest kierownik budowy, inspektor nadzoru, z 2-3 inżynierów budowy. Do tego kilka(naście) firm podwykonawczych gdzie pewnie każda ma swojego kierownika robót i brygadzistę. Ogólnie na tych 200 na budowie jest pewnie z 15 osób które nie biorą narzędzi do ręki a zajmują się wyłącznie "ogarnianiem" i następnych 15 takich, które robią pół na pół.
  • Odpowiedz
@el009: A jakie sa prawa pracownika fizycznego do przerwy? Ile mu przysluguje na fajke, czy moze sobie odebrac komorke i pogadac 3 minuty z dziewczyna, czy jak robi to robi i brygadzista widzac, ze ten przestaje pracowac go zaczyna #!$%@??
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: a skąd pracownik w biurze ma wiedzieć co ma robić? Siedzi na dupie i klepie w komputer i co wyjdzie to wyjdzie? Są kierownicy, architekci, managerowie i cała kadra mądrych glow, które zapewniają brak nudy i określają konkretne cele na najbliższe dni, godziny, tygodnie. Powstaje także harmonogram budowy zgodnie z którym wszystko powinno przebiegac. Inwestor na czele z inspektorem nadzoru również oczekują efektów.
  • Odpowiedz