Wpis z mikrobloga

2 945 - 1 = 2 944

Tytuł: "A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" Dalsze przypadki ciekawego człowieka
Autor: Richard P. Feynman
Gatunek: biografia?
★★★★★★

Sygnowana jako kontynuacja 'Pan raczy żartować...' tak na dobra sprawę kontynuacja nie jest. Pierwsza połowę książki owszem można traktować jako uzupełnienie biografii Feynmana, przedstawia tam on szerzej swoją rodzinę, w szczegolnosci relacje z ojcem, siostra i pierwszą żoną. I to jest ciekawa część książki, plus jeszcze listy Feynman np jego punkt widzenia z Polski, Grecji i innych krajów gdzie był gościem. Później natomiast mamy opis dzialan Feynmana w komisji ds katastrofy Challengera. W tej części podobały mi się chyba jedynie wnioski autora, jego ciekawe porównania. Bo same etapy dochodzenia co się zepsuło i jak on do tego dochodził czy opisy działania NASY od środka średnio mnie interesowały. Druga część jest zdecydowanie skierowana do osób które się interesują NASA, misjami kosmicznymi czy może fizyką bardziej. No ja tak średnio bym powiedział. Jednakże Feynman na tyle mnie zainteresował swoim stylem bycia, że chyba sięgnę po jego wykłady. Może mnie zainteresuje. Może mój brak zainteresowania wynika z nauczycieli jakich spotkałem na swojej drodze. Nie mówię w każdym razie nie. :)

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz kacperke - 2 945 - 1 = 2 944

Tytuł: "A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" Dalsze ...
źródło: comment_CXH3HeUVt60o3dTzi7HMeX0pOhlxvt9l.jpg
  • 1