Wpis z mikrobloga

JUŻ ZA GODZINĘ START FALCONA 9 W RAMACH MISJI CRS-12

Dziś godzinie 18:31 czasu polskiego z platformy startowej HLC-39A znajdującej się w Kennedy Space Center na Florydzie wystartuje rakieta Falcon 9 z kapsułą zaopatrzeniową Dragon, której celem będzie zadokowanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Po starcie i wykonaniu swojego zadania, pierwszy stopień wyląduje na LZ-1 na Cape Canaveral. Podczas startu mają zostać użyte wykorzystane w jednej z poprzednich misji nogi Falcona 9. Ponoć to jednak ostatni Block 3 a nie Block 4 jak wczoraj pisałam. Pogoda daje w tej chwili 80% szans na start a rakieta jest już tankowana.

Link do artykułu na temat startu: Start rakiety Falcon 9 z misją CRS-12 – 14 sierpnia 2017

Stream SpaceX
Multistream

#spacex #eksploracjakomosu #technologia #nasa
źródło: comment_sFDvjbwPfRYDHOQ8hXbqAunCe1ilJW9W.jpg
  • 57
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

LZ-1 - Landing Zone 1, Cape Canaveral (see LC-13)
HLC-39A - Historic Launch Complex 39A, Kennedy (Saturn V, Shuttle, SpaceX F9/Heavy)

Jestem botem

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.
JRtI - Just Read The Instructions, Pacific landing ~~barge~~ ship

Jestem botem