Wpis z mikrobloga

Nadszedł dziś dzień Mirki i Mirabelki, że mówię sobie dość i zanoszę wypowiedzenie do #pracbaza (ʘʘ) po ponad 3 latach mam już dość tego wszystkiego, potrzebuje zmian. Z resztą atmosfera w pracy również się do tego przyczyniła... Nie ukrywam że cykam się jak cholera, bo kierownik się niczego nie spodziewa, będzie to dla niego totalne zaskoczenie. No ale z drugiej strony nie zostawię go w przysłowiowej dupie, bo do końca sierpnia jeszcze z nimi zostanę. Możecie dać plusa dla otuchy. Obym była twarda i nie wymiękła :)

  • 105
@boleminoga: jeśli idzie o uop to pis-meni stwierdzili że oni ochronią robotników i nie masz możliwości odejść wcześniej niż po miesiącu(chyba że za porozumieniem). A poza tym jak autorka niesie to dziś i a nie końcem lipca to przy takim stażu czeka ją jeszcze 4 miesiące(ten + 3 mies. wypowiedzenia). Nie wiem czego tu się cykać to ty dajesz wypowiedzenie a nie oni tobie.
@recovery: No jakoś tak to jest teraz. Pamietam jak ja składałem po 5 latach wypowiedzenie. W przerwie miedzy świetami Bożego Narodzenia a sylwestrem. Prezes stwierdził ze się napilem na święta i jeszcze nie wytrzeźwiałem. Chciałem iść za porozumieniem stron z końcem stycznia lecz dogadaliśmy się na koniec lutego (niezastąpione stanowisko) bo musiałem przez 1,5 miesiąca przyuczyć kogoś.
@Wybredny_Marian: No to popatrz z drugiej strony. Roboty mnóstwo, nagle pracownikowi coś nie pasuje, rzuca wypowiedzenie pracodawcy i chce za tydzień się zwolnić. Jak wtedy pracodawca ma znaleźć specjalistę w tydzień, bo komuś się zachciało nagle zmienić pracę? Prawo jest dobre. Jeśli pracujesz już jakiś czas to miesiąc na uporządkowanie wszystkiego, jeśli powyżej 3 lat no to 3 miesiące wydają się ok, pracodawca ma czas na znalezienie specjalisty, a pracownik wtedy
@Lazerek: niestety muszę się z tobą zgodzić, tak wygląda to od strony pracodawcy. A dla pracownika jest to utrudnienie, część nowych pracodawców poszukuje kogoś na już a nie za 3 miesiące. Sytuacja bez wyjścia,
przyjmijmy, że ktoś się zwalnia i ma 3 miesiące wypowiedzenia. Osoba która pasowała by idealnie na jego miejsce ma również okres 3 miesiące, człowiek złożył wypowiedzenie więc czas już mu leci, a przyszły pracownik mógłby zacząć prace