Wpis z mikrobloga

A wczoraj miałem pracowitą noc, robiłem "bimberek" który będzie bazą do własnej produkcji Absyntu o prawdziwych właściwościach... i tak sobie umilałem czas szukając czegoś na główną... A odkurzacze to i tak najpozytywniejszy wykop tego miesiąca:-) Mam tez w planach własnej produkcji Gin ale to nie w tym miesiącu... moze wrzuce na pokazywarke jakiegoś tutoriala...
Wielkopolska w zeszłym roku odwiedzalem tamte okolice ... a 3 miejsce to naprawdę nieźle ... nie spodziewałem się ... a te swoje wodeczki robisz z samogony czy ze spirytusu ? My tu mamy tani spirol od pracowników polmosu to u nas wszystkie tego rodzaju trunki robi się na wodzie ognistej
Preferuje samogon, Ale dobry spirytus "nie lotniczy, a Polmos to dobre źródło"tez nadaje się na takie eksperymenty... Jeśli masz aparaturkę to zrobienie koniaku nie jest nawet trudną sprawą... ale z samogonu ( zacier z owoców żadnego innego nie robię) nawet zwykła Przypalanka smakuje lepiej niż Bols...
Armatura ta sama ale koniak robi się wyłącznie z wina winogronowego, poza tym koniak powinien być leżakowany w beczce dębowej przez jakiś czas choć sam preferuje taki nie leżakowany w drewnie tylko w szkle, trunek powstał przez przypadek kiedy gdzieś tam został podniesiony podatek na wino...