Wpis z mikrobloga

Farma 40 tysięcy trolli na polskim Twitterze
Jedna osoba prowadzi kilkanaście kont, które są angażowane w kampanie. Tak wynika z badań naukowców z Oxfordu, którzy przeanalizowali 50 tysięcy polskich twitterowych wiadomości. 1/3 pochodziła z fałszywych profili.

tl;dr

— 33% przeanalizowanych wiadomości na polskim tt jest fałszywych
— 263 prawicowych fejków wyprodukowało 10 tysięcy wiadomości
— 113 fikcyjnych lewicowych kont zamieściło 2 tysiące tweetów
— za część aktywności trolli w polskim internecie odpowiadają rosyjskie służby specjalne

#neuropa #ruskapropaganda
  • 33
Wołam zainteresowanych (137) z listy Nie ma żadnej neuropy.
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @k1fl0w @motorniczy @vrah_ @kyloe @Clear @Kempes @Lukardio @tomyclik @pk347 @bvszky @JanuszKek @Jade @daj_pan_spokoj @Dziki_wieprz @tony_soprano @falszywy_prosty_pasek @OldFuckinPyroRex @glosnik @sayan @Wykoppeel1230 @miki4ever @chanelzeg @Ofacet @FireDash @Xianist @rebel101 @GordonLameman @baletny @BarekMelka @dlugi_ @syn_admina @PabloFBK @SM89 @Czosnek-Pospolity @megawatt @GilbertEatingGrape @Ultimator @Sim0n97 @Wotto @
@Ripper: Ja już od dawna czekam na moment, gdy jeden z pracowników tego typu farm w końcu się rozpruje i wygada kto i w jakim celu korzysta z tych "usług" - będzie to baaaaaaardzo ciekawy dzień dla polskiej polityki.

Być może zakończony nawet paroma soczystymi aresztowaniami za działalność szpiegowską ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ripper ale jakich prawicowych? Tych lewicowych jak 95% prawicowców? No i jaka lewica? Bo teraz lewica i prawica tak właściwie nie dużo się różnią, bo są za taką samą kontrolą, zerowym szacunkiem do prawa i totalny socjalizm.
@Ripper: ni ch... sie to kupy nie trzyma...

Przeanalizowali 50 tys wiadomosci i 40 tys trolli? Czyli trolli jest przynajmniej 80% a kazdy z nich napisal tylko jedna wiadomosc i juz z tego wyciagneli wnioski?

Kazda osoba prowadzi kilkanascie kont, powiedzmy 15, czyli ponad 2500 osob pracuje na takich farmach?? Prawie galaz przemyslu :)

Oczywiscie ja tez jestem ruskim trollem z farmy :)