Wpis z mikrobloga

3 178 - 1 = 3 177

Tytuł: Name of the Wind / Imię Wiatru
Autor: Patrick Rothfuss
Gatunek: Fantasy
Seria: The Kingkiller Chronicle
Ilość stron: 662
★★★★★★

WTF?

Swoim zwyczajem chwyciłem za książkę nie patrząc w ogóle na opis. Widziałem, że polecali na 4chanie, widziałem, że polecali na mirko. Cóż więcej mi potrzeba? Zaczynam czytać, no nie jest źle. Lecę dalej, akcja rozwija się bardzo powoli, ale czyta się przyjemnie. I wtem zaczynają się wątki o Denne i całość wg mnie szlag trafia. Większość tekstu jest albo o tym, że biedny Kvothe nie może znaleźć swojej "lubej", albo jest festiwalem jakichś #!$%@? podchodów bo już ją znalazł i tylko chodzą i rozmawiają w sposób, w jaki normalni ludzie nie rozmawiają. Ja się pytam: po co? Mnie te wątki miłosne w ogóle nie obchodzą, a Rothfuss(czy ogółem praktycznie każdy inny autor fantasy) nie potrafi ich pisać. Zresztą pozostałe wątki też nie są zbyt oryginalne. Magiczna szkoła, super utalentowany główny bohater, który zna się na absolutnie wszystkim. Sytuację nieco ratują wątki o Chandrian.

Zresztą i tak jest dużo irytujących rzeczy. Abenthy niby twierdzi, że Kvothe jest skazany na sukces, ale główny bohater i tak przez 3 lata jest


Zresztą te wątki o tym jaki jest biedny i jak kombinuje by coś zarobić też się stają po jakimś czasie męczące. To właśnie przez nie i wspomnianą Dennę stwierdziłem, że idealnym soundtrackiem do tej książki byłoby "Nie mogę Ci wiele dać" Perfectu.

Ech, no nie wiem. Tyle razy przewinął mi się ten tytuł w wątkach o polecanych książkach fantasy, a tu takie rozczarowanie. Tzn. okej, to nie jest zła książka. Jest całkiem nieźle napisana, choć wspomniane tempo akcji mogłoby być trochę większe - np. cały ten wątek o wypadku na weselu strasznie się ciągnął, tak z 1/3 tego bym wyciął. Drugą część i tak przeczytam, w nadziei, że będzie trochę lepiej - niby jest dłuższa, ale wydaje się, że w końcu akcja wyjdzie poza problemy finansowe głównego bohatera. Daję 6/10, bo dalej jestem wkurzony(skończyłem dziś czytać), ale może z czasem przyznam, że zesługiwała na te 7/10.

#bookmeter
Wiedmolol - 3 178 - 1 = 3 177

Tytuł: Name of the Wind / Imię Wiatru
Autor: Patrick ...

źródło: comment_VP22akPRPS25N33gWbW1mups4JB0W0z7.jpg

Pobierz
  • 1