Wpis z mikrobloga

Interesowałoby mirków i węgierki #pdk spojrzenie na świat, historię i tradycję Górali Podhalańskich, Tatr i ogólnie pojętego podtatrza, przez kogoś kto w tej społeczności urodził się i dorastał?

Na wykopkach wiadomo - górskieżydostwo.jpg, dutki, łojenie turystów i w ogóle zakopane, czyt. górskie zimbabwe xd

Jak to ze wszystkim bywa, życie rzadko bywa czarno-białe, zwłaszcza jeśli kontakt z nami ma się poprzez Krupówki i reklamy Harnasia.

Nie jest to gunwotrailer ani inne zobacz memy, ciekaw jestem po prostu czy ktoś reflektuje na moje wynurzenia. Na pierwszy ogień pójdzie temat świeżutki niczym krokus w bieżniku passata - Dolina Chochołowska - czyli co TPN-em jest, a co TPN-em w TPN-ie do końca nie jest - czyli Wspólnota Leśna Ośmiu Uprawnionych Wsi.

OP will deliver przed północą, ewentualnie jutro. #gruparatowaniapoziomu #goralki #tpn #gory #tatry #podhale

tag do śledzenia -> #ocieplaniewizerunkugorskiegozydostwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r3m0: nie robze mi haw tryjontu pod postem, to przecie lo ceprów bee, jak nie wiys co siy ka po wsi dzieje, to sie swojyj babki bojcorki łopytoj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Killeras:

Tryhardujesz na takiego górala z dawnych czasów? xD


Nie mam pojęcia co chciałeś przekazać. Moja rodzina mieszka tu od pokoleń, mówię na codzień gwarą (u siebie), umiem tańczyć i śpiewać po góralsku, mieszkałem tu 20 lat, dopóki nie wyjechałem na studia, planuję wrócić by tu mieszkać. Gdzie w tym tryhardowanie?
  • Odpowiedz
@kaifasz:

Opowiedz lepiej co kierowało góralami, kiedy w 1939 składali Hansowi Frankowi hołd i złotą ciupagę


Ależ oczywiście że opowiem i to ze szczegółami, czemu miałbym to pominąć? Z tym że grupą docelową nie są piwniczniaki lekko ferujące wyroki z cieplutkiej piwnicy, temu też rozgość się proszę na #czarnolisto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Interesowałoby mirków i węgierki #pdk spojrzenie na świat, historię i tradycję Górali Podhalańskich, Tatr i ogólnie pojętego podtatrza, przez kogoś kto w tej społeczności urodził się i dorastał?


@Dr_Killjoy: Jak najbardziej TAK! Szczególnie skakania przez ciupagę rad byłbym bym się nauczyć i innych kroków tanecznych :) Zorganizuj jakąś wykopo-goralską kolonię na długim weekendzie czy coś... :))
  • Odpowiedz