Wpis z mikrobloga

Jak wiecie lub nie 20 maja 2017 roku odbędzie się III Oficjalne TrójmiejskieWykopParty na którym reprezentacja Śląska zamierza się pojawić (mam taką nadzieję) -> http://www.wykop.pl/wpis/23268541/u

Chętnych proszę o precyzyjną w miarę odpowiedź w formie:
dzień wyjazdu / dzień powrotu / trasa a lub b / nocleg tak lub nie / -> np "czwartek/niedziela/trasa a/tak"

A niżej wyjaśnienia.

* Trasy *

Trasa A:
Nie jest najszybsza ale wspólny wyjazd będzie najlepszy. W planie jest dostać się do Wrocławia czy to autem, czy busami (np PB, Neobus za około 10zł+) lub pociągiem (do 30 złotych oferta Tanio Miastowa).
Następnie z Wrocławia bezpośrednio pociągiem TLK z przedziałami (tutaj można wynająć parę przedziałów obok siebie) do samego Gdańska. Cena za przejazd to mniej więcej 50zł:
16:26 - 22:05 5:39h TLK PIAST 49 zł
23:07 - 06:18 7:11h TLK SUDETY 51 zł
06:08 - 11:46 5:38H IC MIESZKO 49 zł

Trasa B:
Tutaj są dwa warianty. Jeden to kupić droższy bilet na pendolino lub jechać z 8 godzin. Cen nie sprawdzałem
06:59 - 15:12 8:13h IC 54 zł
08:46 - 14:07 5:21h EIP 132 zł
10:10 - 18:49 8:39h TLK 54 zł
12:38 - 18:11 5:33h EIC 113 zł
14:43 - 20:06 5:23h EIP 132 zł
14:49 - 23:29 8:40h TLK 54 zł
16:39 - 21:59 5:20h EIP 132 zł

Lub przesiadka w Warszawie (dojazd 2h+ do 4h za 50zł TLK, IC lub EIP/EIC). Następnie kierunek Gdańsk kolejne od 3h (ceny od 50 po 100 za EIP/EIC).

Powrót jeszcze nie wybrany ale trasy te same raczej już będą (ceny się nie zmienią xd). Oczywiście są jeszcze PB i pozostałe ale jednak trochę podróż zajmie. Jest jeszcze ostatnia prawie opcja zwana mały busik ale to zależy ilu będzie chętnych.

* Nocleg *

Co do hostelu/noclegu to podeśle dane zainteresowanym jak będzie znana liczba chętnych. Jak będzie dużo chętnych to może jakieś domki albo namioty zabrać. Zrobi się osobny wpis.

* Dzień wyjazdu / powrotu *

Jako, że wszyscy lubią morze to najlepiej juz w czwartek może pojechać i zwiedzić trochę w maju gdy nie ma tłumów turystów.

PS jakieś plany na majówkę w terminie 29 kwietnia - 3 maja? Zainteresowany wspólnym wyjazdem daj znać. Napiszemy :D

#slaskiewykopparty #podrozujzwykopem #slaskiewykoppiwo
gorush - Jak wiecie lub nie 20 maja 2017 roku odbędzie się III Oficjalne Trójmiejskie...

źródło: comment_SmdGWco1U5AgmGkHGUKDHdtlpuvo5Wbg.jpg

Pobierz
  • 59
@gorush: Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby wyjazd z Katowic o 23:23 i na miejscu być o 7:35, tak jak rzuciłem na grupie pejsbukowej. Wspólny wyjazd też spoko, tylko moim zdaniem bez sensu, bo nocny pociąg ma swoje zasady a sami pewnie nie pojedziemy w pociągu i reszta pasażerów będzie chciała mieć ciszę.

Więc ogółem propsuję pomysł, aby w czwartek zrobić #slaskiewykoppiwo, wypić piwo, drinka i jechać nocnym, przekimać się w
@idol89: po prostu moim zdaniem nie patrząc na trasę kraków - gdańsk lepiej jechać te 6h+2h osobno niż w 1 czasie 8 :P
@Wozyack: tylko musimy dostosować się do reszty.
@Saute: nocleg jest opanowany ceny dość dobre także można bez namiotów. póki co zbierzmy chętnych potem ustalimy trasę :P do miesiąca przed wyjazdem mamy trochę czasu
@Wozyack: O, jest wrocławski pewniak. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obejrzałem, spoko pociąg. Sam mam podobny o identycznej wręcz porze z Krakowa, ale to tak obok tematu.

Pomysłowi @Saute zarzucam tylko: czas podróży i wynikający z tego nocny dyskomfort. A że przerabiałem to swego czasu niejednokrotnie, to dlatego nie chciałbym powtarzać już tych tematów, skoro niekoniecznie muszę.

po prostu moim zdaniem (...) lepiej jechać te 6h+2h osobno niż