Wpis z mikrobloga

Poruszyło mnie to wideo przedstawiające ponad 100-letnią kobietę, która widzi pierwszy raz siebie na filmie jako młodą tancerkę. Niektórzy ludzie piszą, że to piękne, ale mnie wydaje się straszne. Masz ponad 100 lat, od dawna nie ruszasz się z łóżka i nawet nie pamiętasz siebie w pełni sprawnej; wiesz, ze Twoja historia została już zakończona i nie ma szans, by cokolwiek zmienić. I wtedy widzisz siebie uchwyconą piękną, młodą i mającą przed sobą całe życie. Aż ma się ochotę wejść w to wideo i znowu taką być. Teraz Twoje ręce są chude, niezgrabne i pomarszczone, a na filmie widzisz je zupełnie inne. Ciężko sobie uświadomić, że to ta sama twarz i te same ręce, które miałaś wtedy. Bohaterka filmu nawet mówi, że chętnie teraz wstałaby i zatańczyła, ale oczywiście jest to dla niej nieosiągalne.

Starość to jest coś strasznego. Nie dziwię się wielu starym ludziom, że są tacy zgorzkniali i zmęczeni.
#feels #youtube #wspomnienia #rozowypasek
  • 13
@Magnolia-Fan: Ja tam myślę, że szczególnie dla kobiet ciężkie jest to, jak obecnie wydłużyło nam się życie dzięki nauce. Dla kobiety to jednak niezbyt przyjemne starzeć się i brzydnąć. Dla mężczyzn to oczywiście też musi być straszne, kiedy za młodu byli silni i sprawni, a później przez 20 lat swojego życia ledwo wstają z łóżka.