Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam problem z rodzicami odnośnie zakupu mieszkania.
Ogólnie sprawa wygląda tak, że rodzice mają pieniądze na mieszkanie i nie są to oszczędności życia.
Sprawa wygląda tak:
1. Rodzice mówią żebym brał kredyt na mieszkanie i oni w razie czego pomogą mi, a także będą żyrantem. Przy kredycie będę musiał bankowi oddać prawie dwa razy tyle.
2. Ja mówię żeby kupili mieszkanie za gotówkę, ja będę im płacił miesięcznie "za wynajem" czyli pieniądze zostają w rodzinie, a jak zmienię miejsce pracy (planuję w przyszłości pracować w innym kraju) to będą mieszkanie wynajmować i dalej będzie im się zwracać.

Z rodziców:
Tata - Kupimy mieszkanie
Mama - Nikt normalny nie kupuje mieszkania na gotówkę, każdy bierze kredyt!

I kto ma racje?

#mieszkanie #dom #pytanie #kredyt #banki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: ludolfina98
  • 97
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziwna relacja z rodzicami, ale nie nam to oceniać. Usiądź, pogadaj, policz wszystko, pokaż im to, przedstaw jak to wszystko wygląda i spytaj się w czym leży problem, że nie chcą założyć za Ciebie i czemu nie pasuje im, żebyś spłacał co miesiąc pewną część.

To są ICH pieniądze, nie Twoje i maja prawo z nimi zrobić co chcą, pewnie mają coś zaplanowane. Nie wiesz, póki nie pogadasz na spokojnie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kredyty mieszkaniowe są rewelacyjnie oprocentowane.

IMHO Ty powinienes kupic mieszkanie na kredyt, z ich małym wsparciem, a oni drugie na wynajem za gotówkę.

Owszem zapłacisz w sumie 400k za mieszkanie warte 250. więcej ale to jest na przestrzeni 25 lat. Takze po pierwsze mieszkanie zyska na wartosci i będzie warte więcej niż te dzisiejsze 250k. Po drugie policz ile hajsu oszczdzisz mieszkajac na swoim. Wynajmując od kogoś wyrzucasz hajs w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie chcą to nie muszą cię wspierać, ale kupowanie mieszkania za gotówkę jest po prostu w cholerę tańsze. Jak im z jakiegoś powodu szkoda wydawać kasę na ciebie, to może kompromisowo chociaż połowę kwoty ci dadzą na wkład własny.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tata. Rozrysuj mamie na papierze ile lat będziesz musiał pracować dla banku w przypadku kredytu żeby spłacić odsetki. Akurat teraz stopy procentowe są rekordowo niskie, ale może to się zmienić.
  • Odpowiedz
Przecież wiadomo, że baby się nie pyta o rady w poważnych sprawach, bo się nie znają. Rację ma tatko. Łyknąłem zarzutkę :(
  • Odpowiedz