Wpis z mikrobloga

tl,dr:


Od jakiegoś czasu chciałem kupić ogniwa do latarki, bo jeździ się na tym #rower nocami po różnych lasach, czy innych wsiach:)
Miałem jakieś stare ogniwa wyciągnięte z baterii laptopa, ale chyba są już zbyt zużyte, bo np. nie sprawdzały się jako bateria do powerbanka (mam millera 102, oraz takiego najtańszego, chińskiego:)) - np. telefon przestawał się ładować po 5 minutach.

Ostatnio w jakimś tagu, który obserwuję zobaczyłem odpowiedź @ProudToBePolish, pisał, że ma do sprzedania ogniwa i zalinkował do http://www.wykop.pl/wpis/21853655/

Akurat sobie upatrzyłem dokładnie ten model (polecany np. na mirko i forum swiatelka.pl) w sprawdzonych, chińskich sklepach, ale w jednym akurat na ten moment nie ma wysyłki do Polski (gearbest), a w innych jest drożej.
Te ogniwa mają (albo miały, bo nie śledzę tego tematu) maksymalną możliwą pojemność nominalną 3400mAh.

Tutaj jest taki myk, że mają feler wizualny - rozdarte koszulki, ślady po przylutowanych blaszkach i ewentualnie przyklejoną piankę wypełniającą pakiet.
Na wiarę muszę przyjąć informacje, że mały maksymalnie 10 cykli ładowania/rozładowania, oraz, że @ProudToBePolish pomierzył pojemności i mają min. 3000 mAh.

To znaczy nie do końca na wiarę to przyjąłem, bo właśnie skończył się ładować mój telefon z baterią 2460 mAh. Ładowałem od 15%, tanim power bankiem, ogniwo naładowane było w poniedziałek i chyba nawet nie rozładowało się całkowicie podczas ładowania tel. (niebieska dioda na PB).

PB pewnie ma jakieś swoje straty, ale przyjmując sprawność na poziomie 80-85 procent mogę śmiało założyć, że te 3000 mAh faktycznie jest:)

Jeszcze wspomnę o masie - te mają po około 46g, samsungi z laptopa 40g, i jeszcze chiński szmelc z tego taniego PB ma 38g.

Kupiłem 3 sztuki po 8 zł + przesyłka PP. Przyszły niespodziewanie szybko bo w piątek załatwiliśmy formalności, a w poniedziałek miałem ogniwa.


Cena jest... Rewelacyjna jak za to, co dostajemy. Na przykład tutaj chyba jest najtańsza obecnie oferta z Chin (ze sprawdzonego sklepu) https://www.fasttech.com/products/1141100

Także polecam kolegę @ProudToBePolish i jego ogniwa:)

#latarka #latarki #powerbank #18650 #pokazzakupy
brachistochrona - tl,dr:
SPOILER

Od jakiegoś czasu chciałem kupić ogniwa do latar...

źródło: comment_NcrhcqmqcgwNO12vRBwdsmdK2btCMoSN.jpg

Pobierz
  • 18
@brachistochrona: Ja kupiłem 4ry sztuki w promo za 13$.

Ja kupiłem ładowarkę Nitelcore UM10 i niestety okazało się, że nie działa jak power bank, tylko to wyjście USB pozwala ładować jednocześnie aku i jeszcze jedno urządzenie, ale musi być podłączone do sieci... co polecasz do zrobienia z aku powerbanka?
@brachistochrona: kupiłem sobie do Convoya, ale chyba kupię sobie jakąś większą ładowarkę (na 4ry sztuki), bo mam jeszcze sporo AA/AAA, ale już na wykończeniu i też trzeba będzie wymienić. Drugiego Convoya sobie kupię do auta/EDC, bo czasami się przydaje coś zajrzeć.
@geuze: coś mi świta, że ta firma jest polecana i chyba nawet ktoś niedawno robił reckę na mirko
http://www.banggood.com/TOMO-M3-3pcs-18650-Batteries-Charging-Station-Power-Bank-Case-Diy-Box-p-1115343.html
ale w tej cenie, to już wolałbym kupić xiaomi 1000:)
Na banggood trochę tego jest http://www.banggood.com/search/power-bank-diy.html
zwróć uwagę tylko, żeby to było z elektroniką, a nie tylko sama obudowa. Co do samego układu ładującego niestety się nie wypowiem, bo się nie znam:/
Ewentualnie chyba w ładowarkach litakli jest wyjście na USB i
liitokala lii


@Tekedo: no właśnie miałem kupić sobie 100kę, ale postanowiłem "zaszaleć" i dopłacić do Nitelcore... Które nie działa jako PB :/ Ta 500ka też działa jako power bank?
@brachistochrona: @geuze: Kupowałem i daje radę. Tylko nie wiem nigdy kiedy zakończył ładowanie, bo nie wyłącza się , ani nie sygnalizuje tego jakoś - tylko tak jakby ciągle doładowywał trochę - tam jest taka skala kreskowa i ta ostatnia kreska często zamiast stać miga, ale kiedy sprawdzam na następny dzień napięcie na ogniwach jest w granicach 4,1-4,2 więc ok.

Ja mam używane z 5 lat ogniwa, może z nowymi zachowywałby