Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy pamiętacie Luciano Ponzetto, weterynarza, który polował na zwierzęta, stało się o nim głośno po jego zdjęciu z upolowanym lwem. Zmarł podczas polowania, podobno spadł ze skarpy próbując ustrzelić dzikie ptactwo ;) Szczerze mówiąc w ogóle gościa nie zrobiło mi się żal - moim zdaniem skoro ktoś potrafi znęcać się nad zwierzętami czy je zabijać, to nie jest przystosowany społecznie. Tyle jest przypadków znęcania się nad psami, kotami. Mam psa i wiem, że jest w nim tyle uczuć, że aż człowieka bierze wzruszenie. Nie jestem też z tych fanatyków, co kochają bardziej zwierzęta niż ludzi, ale taki pies potrafi być bardziej ludzki niż człowiek. Dlatego według mnie ktoś, kto krzywdzi zwierze może bez problemu zrobić coś podobnego z drugim człowiekiem i zasługuje na wykluczenie ze społeczeństwa.

#zwierzeta #przemyslenia #polowanie #psy #koty #iinneistoty #znecanienadzwierzetami

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania:
to wyobraź sobie że populacja dzików w Polsce corocznie się podwaja. (bo tak w przybliżeniu jest)
Żyją wszędzie, nie przeszkadza im hałas ani ludzie, żrą wszystko, praktycznie nie chorują (ale roznoszą choroby)

Jakie drapieżniki maja sobie z nimi poradzić? Te kilka wilków na krzyż które żyją w Polsce. Czy zdziczale psy?

Wszystkie pola i łąki zasiekami musiał byś ogrodzic bo po kilku latach nic z upraw by się nie uchowalo
@dlugi_: A czy wiesz, że dziki są dokarmiane przez myśliwych cały rok. Głównym czynnikiem ograniczającym liczebność dzików był głód w porze zimowej (łagodniejsze zimy też maja na to wpływ). Teraz dochodzi do sytuacji, że dziki mają młode nawet kilka razy w roku.