Wpis z mikrobloga

Zacząłem to pisać, na anonimowemirkowyznania, ale myślę, ze powinienem mieć dosyć cywilnej odwagi i napisać z konta, byście zobaczyli z jakim człowiekiem macie do czynienia pod loginem: iterazwchodzejacalynabialo
----------------
Wiele lat temu, pracowałem na stacji paliw, wiadomo, jak stacja to i "boki" czyli zarabianie dodatkowe
Liczyliśmy obcą walutę, niemalże 1:1 takie złodziejstwa uprawialiśmy.
Ale kiedyś przyjechała wycieczka z Rosji, przyjechali autokarem, wycieczka jak wycieczka, pewnie dodatkowy zarobek.
Jedna z dziewczynek około 13-14 lat, kupiła coś na sklepie, jakieś cukierki, chyba napój
Nie mieli polskich pieniędzy, ona również nie miała, dała mi banknot 20$
Tak ją przeliczyłem, tak ją zakręciłem, ze wydałem jej grosze, marne grosze.
Odeszła, zaczęła coś liczyć, wróciła wystraszona, ze za mało jej wydałem.
Znam luźnie rozmówki w jej języku, powiedziałem, że mi jej pieniądze nie potrzebne, że tak to kosztuje i żeby nie blokowała kolejki
Obsłużyłem innych i czułem fizycznie czyjś wzrok na sobie, spojrzałem w stronę drzwi, stała i patrzyła na mnie
Oczy miała szkliste, jak zbity pies, prawdopodobnie zabrałem jej wszystkie pieniądze, jakie dostała od rodziców na wycieczkę
Zostawiłem ją bez niczego, to raczej była wycieczka dzieci biednych , sponsorowana przez jakąś fundację.
Może zbierała te pieniądze przez długi, długi czas ciesząc się, ze zwiedzi inny kraj.
Od tamtego czasu minęło kilkanaście lat, uwierzcie mi, cięgle ją widzę jak stoi i na mnie patrzy błagalnie.
Do końca życia, będę ją miał przed oczyma
To tyle.
---------------
#opowiescidziwnejtresci #oswiadczenie #takbylo #podludzie
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nawiasem mówiąc powinieneś za to zgnić w Sztumie,


@ainthere: Ta, za 20 dolarów xD

Nie przesadzajcie - OP się zachował c-----o za młodu, miejmy nadzieję że to jakoś odpracował (OP-ie, jak to Ciebie dręczy to poszukaj infa o jakiejś fundacji w Rosji czy coś i wyślij im jakiś hajs - sprawdzimy, czy to zrobiłeś) ale to jednak nie jest mama małej Madzi żeby go od razu wieszać, zasztumowac i jeszcze
  • Odpowiedz
@OldFuckinPyroRex: no dobra, może nie akurat za te konkretne 20 dolków, ale za ładowanie klienteli w wała, co OP sam opisał jako stosowaną wówczas przez siebie normę. Tak czy siak, szansę na powrót na dobre tory warto dać każdemu. Pomysł z fundacją oczywiście spoko, jeśli go potraktować wyłącznie jako lek na OPowe sumienie :-)
  • Odpowiedz
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: biedne dziecko. Raz jechałam na lotnisko i miałam ze sobą kanapki. Jakiś zul na przystanku kolo domu zapytal czy mam cos do jedzenia, powiedziałam ze nie. Nie zjadłam tych kanapek i jak je wyrzucalam to też mi sie przypomnial. I mam tak do teraz jak wyrzucam jedzenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) bardzo smutne. Ale i tak ty o-------s gorzej, jak zwykły chujew. Wiec juz nie
  • Odpowiedz
Nie ma tak dotkliwej kary, za tak małe przewinienie, jak wyrzuty sumienia.

Może spróbuj zrobić coś dla siebie i zrób coś dla kogoś innego biednego? Dla biednej rodziny, dzieci z domu dziecka?

Albo odnajdz ja.
  • Odpowiedz
@sillemo: Bo okradanie innych jest ok? Biznes to biznes, ale albo się jest chujem albo nie i biznes do tego nic nie ma, czasami lepiej żyć biedniej, ale w zgodzie z sumieniem i polecam to każdemu normalnemu człowiekowi. Można "naginać" przepisy, ale to było zwykłe oszustwo, zwykłe s-----------o i tyle. Dziecko dodaje dramatyzmu, ale prawda jest taka że za każdą tak oszukaną osobę powinien dostać 100 batów i miesiąc wolontariatu
  • Odpowiedz