Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie kupić na budowę tak zwaną "kozę".
Zimno się robi, ta jest w dobrej cenie a moja obecna (od teścia z czasów głębokiego PRL) doprowadza mnie do szału.


Powiedzcie mi proszę jak nazywa się ta klapka od góry (to kółeczko). Pamiętam, że dziadek miał taki piec, stawiał na tym czajnik i tamtędy dorzucał drewienka. Do czego to służy? Jest to potrzebne? Może producent mógłby zrobić bez tego...


I drugie trochę pewnie dziwne pytanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak się w tym pali?
Dolne drzwiczki, od rusztu. Tam układamy np. brykiet?
W tacce popiół.
Górnymi drzwiczkami dokładamy?
Jak to podpalamy? Od dołu czy od góry? Którędy to pobiera tlen?

defoxe - Chciałem sobie kupić na budowę tak zwaną "kozę".
Zimno się robi, ta jest w ...

źródło: comment_kqFpiTMnhw9KmJX4WTpNBGlXHSifmFsj.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@defoxe: Jakbym mial kupowac koze to taka z duza iloscia cegiel w srodku. Fajerka jest spoko tylko musisz do niej miec pogrzebacz. Tamtedy wsypujesz opał i tyle inaczej sie nie da bo żar wyleci i zjara chałupę.
  • Odpowiedz
@qumcio: O popatrz! Twój?
Bardzo podobnie jak u mnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak grzeje?

Wyjaśnicie mi może dlaczego w tej róże (jak i w moim dziadowskim piecu ostatnim razem) wykrapla się taka czarna śmierdząca maź?
Mam zbyt niską temperaturę spalin? Zbyt mało tlenu?
Jak się tego pozbyć?
  • Odpowiedz
@KENOX: Protip z tym wiatrakiem muszę spróbować.
@defoxe: Grzeje dość dobrze wg mnie poprawia znacznie komfort pracy.
Co do osadu to nie pomogę bo pale drewnem które zostało po budowie z202 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@qumcio: Ja paliłem brykietem drzewnym. Kupiłem tanio 5zł za paczkę.
I tu może jest problem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
dlaczego w tej róże (jak i w moim dziadowskim piecu ostatnim razem) wykrapla się taka czarna śmierdząca maź?


@defoxe: ładujesz mokre paliwo albo dusisz piecyk zbytnio.
Odnośnie tej dokładnie blaszanej kozy ze zdjęć to zapakować możesz zarówno górą jak i drzwiczkami górnymi, bo tam szamot się kończy na wysokości tych drzwiczek, czyli powyżej nie powinno się ładować. No i aż się prosi taki piecyk od góry rozpalać.
A co do tego
  • Odpowiedz
co ci ta fajerka przeszkadza?


@Eswemenasja: Nie wiem w sumie... Tak myślałem, że co ma być odkryte... Jakiś dym albo coś... Ot osobiste "wrażenia estetyczne". ;-)

Koza zamówiona z wersją z "fajerkiem".
  • Odpowiedz
@defoxe: Jezeli chodzi o mozliwosc wylatania dymu z fajerki to proponuje poczytac podrecznik na technika kominiarstwa jest darmowy. Coraz wiecej amatorow zaczyna uzywac kóz, mam nadzieje, że szybko wejdzie ustawa i bedzie mozna palic w piecu tylko po szkoleniu i z licencja. ;)
  • Odpowiedz
iepła woda do umycia się po robocie jak znalazł.


@WuBe: Słusznie, słusznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coraz wiecej amatorow zaczyna uzywac kóz (...) tylko po szkoleniu


@Eswemenasja: ( ͡° ͜ʖ ͡°) może z funduszy unijnych? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz