Wpis z mikrobloga

@Kebab-Snack-Wars-2011: Wysokość...to jest nisko. gdzieś na wysokości 2 piętra, a ponieważ strzelają z dachu, jest to 1-piętrowy, nieukończony(znane w Syrii) budynek. Budynek po stronie SAA ma dwuspadowy dach, ale o minimalnym kącie nachylenia, max 15 stopni....i nie widać na filmie jego drugiej połaci. Strzelający jest nisko, nieco ponad poziomem tego dachu.
  • Odpowiedz
@3odowiec: http://wikimapia.org/#lang=pl⪫=36.170170&lon=37.117095&z=15&m=b&gz=0;371156519;361663371;26;0;120887;57336

@Lukasy: @scarface1911: Więc jednak jest to ten budynek obok z wczorajszych i przedwczorajszych pomiarów. Dlatego przy obiekcie wskazanym przez Lukasego brakowało mi 300m (1450-1150). Teraz brakuje mi "tylko" 190 metrów, ale to i tak jeszcze sporo. Zauważyłem, że na najnowszym nagraniu dźwięk odpalanego ppk jest słabszy, co by mogło oznaczać, że operator kamery ustawił się dalej? Jest gorąco, powietrze "faluje". Ale, żeby taka różnica? Może w
  • Odpowiedz
@3odowiec: Ale nie jest dalej niż kilkadziesiąt metrów od wyrzutni PPK - zbyt dobrze słychać wystrzelenia samego PPK - prawie tak samo jak na fragmencie z widokiem na wyrzutnię.

Zresztą, jeżeli mapki pokazujące kontrolę obszarów są prawdziwe, to jedynie budynki na wschód od kompleksu szkolnego wchodzą w grę. Jednocześnie muszą być na tyle wysokie, aby nie miały ograniczonego pola widzenia...

Wszystkie budynki szkolne które stoją mniej-więcej na drodze pocisku są 3
  • Odpowiedz
@3odowiec
@Lukasy
@zenon-gorecki-9

Mircy, mi się wydaje, że z pomiarem odległości jest wszystko ok. Wczoraj wyszło 1417m (cel na końcu skrajnego budynku), a dzisiaj 1450m (cel na początku tego budynku przy skrajnym budynku). Odległość w linii prostej pomiędzy trafieniami z wczoraj i dzisiaj to ok 70m. Pomiar z dzisiaj wyszedł dłuższy ze względu na operatora kamery, który był dalej od stanowiska ogniowego ppk niż wczoraj.

Różnica to 33 metry. Jeżeli przyjąć błąd
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: Można jeszcze to potwierdzić inaczej. Zobacz linię(powinna być pozioma) górnych krawędzi okien...te zwrócone do nas na wprost. Teraz zobacz to samo z górną linią okien ściany bocznej(też poziom)...linia dolna okien i górna mogą się zbiegają...takie prawa perspektywy...jeśli jednak patrzysz z góry(bo jesteś wyżej), to jednak obie będą szły w dół. jeśli patrzysz z tego samego poziomu...górna schodzi w dół w takim samym stopniu, jak dolna górę...symetrycznie. Podstawa to linia pozioma(bo
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: Chwila, ale przeliczasz ciągle mnożąc x 208? Ten wzór "opracowałeś" dla PPK Konkurs, a to z czego strzelają to na 100% Fagot. Dla Fagota przelicznik był mniejszy - x 186.

W taki wypadku wynik byłby następujący:

(80x1)+(186x6.582)=80+~1224,252=1449,056=~1304m

Po takim przeliczeniu wszytko wskazuje na wieżowce w sąsiedztwie szkół...
  • Odpowiedz
@Lukasy: Co to jest w oknie, tym widocznym najbliżej...może ktoś ma lepszy wzrok...czy tam zachowała się szyba i widać odbicie jakiegoś obiektu....jakiejś stalowej konstrukcji...słup sieci energetycznej...czy to tylko moja imaginacja?
  • Odpowiedz
@Lukasy: Masz rację, nie na ten ppk spojrzałem co trzeba z wczorajszego wątku...

Wczorajsze wliczenia:

8.618(s)=1(s)+7.618(s)
(80x1)+(186x7.618)=80+1416,948=1416,948=~1417

1417-1304=113 - różnicy

Teraz się zgadza, przy czym dzisiaj wypada na środkowy punktowiec z sektora 3+1+3
http://wikimapia.org/#lang=pl⪫=36.169927&lon=37.123253&z=16&m=b&gz=0;371156814;361663371;0;0;124347;60368

UFF... jesteśmy w domu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: Z tym, że w takim razie nie strzelają wcale z dachu wieżowca, ale z jakiejś loggii, większego tarasu na niskim poziomie....jest tam w okolicy coś takiego? Ktoś liczył po dźwięku odpalenia...co naprowadziło mnie na dźwięk w ogóle. Ten pogłos po wystrzale, później odgłos kroków i głosy...zamknięte pomieszczenie. Blisko strzelca też jest...stąd ten wibrujący pogłos.
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: jednocześnie to może zmieniać bardzo wyliczenia

@zenon-gorecki-9: po torze lotu pocisku powiedziałbym, że operator jest piętro niżej i dwa piony obok. Masz rację co do zamkniętego pomieszczenia i kroków. To brzmi jak potłuczone szkło pod butami dając charakterystyczny pogłos w pustym pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
@zenon-gorecki-9: Naprawdę nie słyszysz pomieszczenia blisko za operatorem w momencie strzału? Przesłuchaj parę razy ten moment. Nooo...jest jeszcze taka opcja, że operator strzela z dachu, ale nagrywający(w tym dźwięk) stoi w wyjściu na dach i stąd ten nagrany pogłos strzału...bo nagrał jednocześnie odpowiedź ścian np klatki schodowej.
  • Odpowiedz