Wpis z mikrobloga

Mirki, co sie #!$%@?. Jestem w USA wakacyjnie, no i dostaje na polski numer smsa, ze moja faktura przekroczyla 500zl. Ofc wielki wtf i wbijam z #!$%@? na strone playa by sprawdzic o co do cholery chodzi. Okazalo sie, ze pomimo wylaczonej transmisji danych, nagle magicznie moj telefon postanowil co jakis czas laczyc sie z internetem po mimo 24/7 polaczenia Wi-Fi (ten tel akurat lezy caly czas w domu i uzywam go tylko do Vibera/Skypa w domu). Najdziwniejsze jest to, ze kazde polaczenie to 1 kB danych. O co w tym do cholery chodzi? Ktos mial taka sytuacje? Czy to moja wina, czy play cos #!$%@?? Pic related.

#play #internet #roaming #wtf ##!$%@?
Pobierz MiejskiNinja303 - Mirki, co sie #!$%@?. Jestem w USA wakacyjnie, no i dostaje na pols...
źródło: comment_kGneUvf2oNl3ejF3nHFR7ARDSrhkjE7i.jpg
  • 23
@I-____-I: Nie, nie dał dupy - jeśli wyłączam dane, to spodziewam się, że dane są wyłączone, a nie, że telefon gdzieś tam sobie pod spodem i tak będzie się łączył, bo nie przełączyłem opcji nazywającej się "Obsługa hadziabudziu w kolorze fajfuśnym".
@MiejskiNinja303: a weź sprawdź, czy wystąpiły u Ciebie też jakieś serie REGULARNYCH tych połączeń? U mnie na dwóch Samsungach były precyzyjnie co 13-14 minut (albo losowo). Wrzuć w jakiegoś excela czy coś, jak Ci się nie chce ręcznie. :)
@wtf24: O ile operator na to pozwala. Mam bardzo podobny problem, ale w Orange - a tam nie ma opcji blokady danych w roamingu - tylko kompletne wyłączenie roamingu jako takiego.
@wtf24 nie mam takiej mozliwosci w menu internetowym. @sinuspi nie byly to polaczenia regularne. Nie mam dostepu do komputera i jeszcze przez jakis miesiac nie bede mial. Zablokowalem APN supl i problem zniknal. Napisalem zgloszenie do play i czekam na odpowiedz. Wg mnie jest to chore. Niby obracam sie wsrod nowinek technologicznych itp, ale #!$%@?, dla mnie, ze cos jest wylaczone, znaczy, ze jest wylaczone, a nie, ze wylaczone, ale moze sie