Wpis z mikrobloga

@jaroslawII:
a) zależy od akademika, ale z reguły jest cicho (chyba że trafisz na złego współlokatora). Chyba że masz okno na strefę grillową to trochę średnio.
b) pierwszy rok? Akademik dostajesz z reguły "wydziałowy", a do pokoju przydzielają losowo, ale zawsze możesz znaleźć kogoś w kolejce i powiedzieć, że chcesz z nim
  • Odpowiedz
@jaroslawII: Duzo zalezy od tego który akademik. Są takie gdzie impreza trwa praktycznie non stop (pozdrawiam filutka) jak i nieco spokojniejsze :) ale gdzie nie pojdziesz, na cisze nic licz. Na malej przestrzeni jest zamkniete 10 osob (standardowy sklad), ściany sa cienkie, slychac rozmowy, a co dopiero muzyke.

Jak chcesz mieszkac z kumplami i dostaliscie ten sam akademik, to w czasie meldowania idziecie we 3 do kierowniczki i dostajecie pokoj.

Jak
  • Odpowiedz
@jaroslawII: Jeszcze taka mała uwaga.
Są takie akademiki jak np. Olimp, gdzie standardowy skład to 2+2+łazienka+aneks kuchenny, tam z reguł jest znacznie spokojniej, jednocześnie, jeżeli od razu Cię tam nie przydzielą, to bez znajomości albo dobrego kombinowania raczej nie uda wam się tam dostać.
  • Odpowiedz
@jaroslawII: @diarrhoea: @wytlaczanka: jeszcze jedna zasada, generalnie im niższe piętro tym spokojniej (przynajmniej w 4 piętrowych, w 15 różnie).
O Akropolu słyszałem że sporo ludzi z innych uczelni i relatywnie sporo obcokrajowców, ale nie wiem czy to prawda.
  • Odpowiedz
@spinel: skoro tak dużo wiesz to jeszcze cię o jedno zapytam, myślisz że jak zagadam w sekretariacie MS AGH o to żeby być w jednym akademiku z kumplami to mam szanse żeby tak się stało?
  • Odpowiedz
Jakby kogoś interesowała to mam odpowiedź od MS AGH:

Dzień dobry,

Studenci 1 roku będą mieć możliwość rezerwacji pokoi trzyosobowych w jednym z akademików o standardzie podstawowym. Warunkiem dokonania takiej rezerwacji jest posiadanie pełnego składu do pokoju, czyli trzech osób.

Nie ma możliwości rezerwacji pokoi dwuosobowych oraz pokoi w domach studenckich o podwyższonym standardzie.

Studenci bez rezerwacji zostaną przypisani do swoich wydziałowych akademików pod koniec września.

Po zakwaterowaniu, można ubiegać się o
  • Odpowiedz
@wytlaczanka: Tyle znalazłem:
http://wiki.ms.agh.edu.pl/akademiki/ds3

Pojedyncze łóżka oznaczają, że w pokoju będzie bardzo, bardzo ciasno. Szafy na zamki to spory plus, zwłaszcza, że zazwyczaj nie znasz współlokatorów ani ich znajomych.

@jaroslawII: @wytlaczanka:
Jeszcze tylko tak dam info:

Trójki są w #!$%@? lepsze niż dwójki. Dwójki są niesamowicie ciasne, klaustorfobiczne i ogólnie do dupy, jak ktoś Cię odwiedzi to nie ma gdzie usiąść nawet.
  • Odpowiedz
@jaroslawII: jeśli są tak <10 lat po remoncie to jest ok, czasem tylko podłoga jest brudna. No i łazienka niektórym przeszkadza ale standard ma swoje plusy - fajny klimat.
  • Odpowiedz
@wytlaczanka: Ogólnie tak ;) Aczkolwiek najpierw sprawdź kiedy zaczyna się kwaterowanie ;)
@jaroslawII: Akurat z tym problemu nie ma. Co roku pokoje są dezynfekowane itd. Pod względem czystości jedynie do życzenia coś pozostawiają materace ;) zdarzały się takie zgniłe od spodu. Aczkolwiek z tego co pamiętam 2-3 lata temu była spora wymiana materacy.

I też mimo wszystko polecam kupić preparat do dezynfekowania lodówki i na początku po wprowadzeniu się użyć
  • Odpowiedz