Wpis z mikrobloga

#mozilla #firefox mirki czy wy też macie problem z fierfox'em?
Strasznie mi zamula od kilku dni i nie wiem co jest powodem.
(inna przeglądarka nie wchodzi w grę, bo nie lubię zmian, poza tym chrome też z lekka mi zamula)

Poradzicie jakoś?
  • 10
  • Odpowiedz
No właśnie nie chce mi się przerzucać tych wszystkich zakładek i na nowo się logować wszędzie...
a z fierfoxem co chwila są jakieś problemy i trza czekać zazwyczaj miesiąc na aktualizacje :/
  • Odpowiedz
@alexgus002: A była ostatnio jakaś aktualizacja lub instalowałeś jakieś dodatki ?

Tak ogólnie to mogę poradzić:

-aktualizację sterowników do grafiki, (lub wyłączenie / włączenie sprzętowego przyśpieszenia - w opcjach->zaawansowane->ogólne) Czasem zmiana tego poprawia wiele błędów i problemów.

-wyczyszczenie historii, ciastek i pamięci podręcznej.

-zainstalowanie jakiegoś rozszerzenia do blokowania reklam, adblock plus, ublock itp.

-włączenie ochrony przed śledzeniem (tracking protectoion) przyśpiesza ładowanie stron i ogólną responsywność - w opcjach w zakładce prywatność
  • Odpowiedz
@moooka: Dzięki za rzeczową pomoc :)
Pisząc o dodatkach przypomniałeś mi że przeglądarka zamula mniej więcej od czasu instalacji wtyczki silverlight, może to jest powodem... problemem jest niestety to że nie mogę tej wtyczki wyłączyć żeby to sprawdzić.
  • Odpowiedz
@alexgus002: Czemu nie możesz wyłączyć, nie da się, czy po prostu jest aż tak potrzebna ? :) Może sprawdź chociaż, czy nie ma aktualizacji...albo ustaw, żeby pytał o aktywację.
  • Odpowiedz
@alexgus002: po prawej masz przycisk "Pytaj o aktywację", jak go klikniesz to powinno być do wyboru "Nigdy nie aktywuj" - wtedy będzie wyłączony. Z flashem dobrze jest zrobić tj. pisałem wyżej, zmienić na "Pytaj o aktywację" i zainstalować rozszerzenie, o którym pisałem, wtedy jeśli na stronie będziesz miał film flash i 5 reklam flash to klikniesz na film i tylko film się aktywuje.
  • Odpowiedz