Wpis z mikrobloga

#linux #firefox

czemu przewijajac strone w firefoxie na windows przewija sie ona plynnie, nawet niezaleznie czy wciaz sie wczytuje czy juz jest zaladowana, natomiast na linuchu sa "szarpania"? co za to odpowiada? da sie to jakos usprawnic? stery od nvidi mam w wersji 367, bodajze te same na winzgrozie
  • 9
@iacek: to aktualnie najnowsza wersja dla mojej grafy, instalowane z repozytorium
@Polinik: nie
@BlueFeather: no zobacze jak to wyglada na innych przegladarkach, a jakiej wersji FF uzywasz? ja jade na becie 48.05b i wlasnie ta wersja na windowsie smiga najlepiej i przewijanie wyglada jak w bajce, tak samo plynne jak chociazby na MS Edge, a na ubuntu niestety tak koloro nie jest
@poroniony_: Sprawdź w about:config, czy masz włączoną taką opcję layers.async-pan-zoom.enabled, jeśli nie to włącz. Włącz też browser.tabs.remote.autostart - tryb e10s (wielowątkowość) - niektóre rozszerzenia mogą z tym nie działać.
Zobacz jezscze czy masz następujące opcje i jeśli są na false to ustaw na true layers.offmainthreadcomposition.enabled oraz layers.offmainthreadcomposition.testing.enabled
Po zmianie zrestartuj przeglądarkę...

Włączenie APZ powinno sporo przyśpieszyć, a w windowsie domyślne ustawienia mogą być inne niż na linuksie i może tam