Wpis z mikrobloga

@posuck: a dzisiaj Davies chodzi i nas poklepuje po plecach w roznych klubach dyskusyjnych, ze sojusz z Anglia i Francja oraz Powstanie Warszawskie to byly nasze najlepsze decyzje, i ze #!$%@? tam, ze kraj w ruinie, 50 lat socjalizmu, wazne ze jestesmy moralnymi zwyciezcami. xD

A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jest cala masa zakompleksionych Polakow, ktorych takie opinie lechtaja, bo wyglasza je zagramaniczniak. Gardze
@desensitization: gardzić to możesz swoją głupotą. Davies to niezależny historyk i to co teraz napisałeś to jego OPINIA, pogląd, co jest w nich złego? Anglia podczas IIWŚ nie okazała nam wystarczającej wdzięczności dlatego teraz, po latach, historycy zgadzają się że to był błąd, wygłaszają takie a nie inne opinie.
@Madotsuki: wez przeczytaj moj komentarz jeszcze raz, bo chyba nic nie skumales. Ja mu nie bronie miec wlasnych opinii nigdzie, chociaz z punktu widzenia Polaka, to jego opinie powinny mnie srednio obchodzic, nawet jesli mialaby lechtac moje polskie ego.

co jest w nich złego?


Juz ci mowie - falszywe przeswiadczenie o tym, ze moze #!$%@? wszystko w tej wojnie, ale jestesmy moralnymi zwyciezcami. Ze "hurr durr, Francuzi kolaboranci srali po gaciach.
@desensitization: no i co takiego lepszego mogliśmy zrobić? podpisać sojusz z Hitlerem? xD i czyimi interesami się niby kierowaliśmy w czasie II WŚ? co byśmy mieli z innego rozwiązania? takie samo gówno. uniknąć można było co najwyżej Powstania, co niestety i tak skończyłby się wymordowaniem AK przez sowietów.
@posuck: za to Francja która de facto kolaborowała z Niemcami (La France de Vichy) była na paradzie zwycięzców. Warto wspomnieć że Amerykanie po wojnie chcieli utworzenia we Francji strefy okupacyjnej bo dla nich to byli kolaboranci, jednak dzięki staraniom Charles de Gaulle do tego nie doszło. Bardzo zdolny polityk.