Wpis z mikrobloga

Co ja czytam, polskie wojsko zostało wykorzystane do nielegalnego postawienia pomnika Jezusa w Poznaniu. Polska 2016.
Figurę Chrystusa do Poznania przywiozło wojsko. Wysłał je wiceminister obrony
Pięciometrowa figura Chrystusa stanęła w poniedziałek w Poznaniu. Nielegalnie, na "przechowanie" przy parafii. W transporcie pomogło wojsko, na poświęcenie ma przyjechać minister Macierewicz. - Panie Jezu, módlmy się za urzędników Poznania, byś przemienił ich serca - mówił ks. Tadeusz Magas.

(...) Prof. Mikołajczak: - Transport kosztowałby pewnie kilka tysięcy złotych. Pomoc zaoferował jednak wiceminister obrony Wojciech Fałkowski. Uznał, że figura Chrystusa może przyczynić się do kształtowania postaw patriotycznych żołnierzy. Ciężarówkę wysłała jednostka z Opola, dźwig do ustawienia figury - jednostka z poznańskich Krzesin.

Chcieliśmy zapytać o to rzecznika MON, ale nie odbierał telefonu.

Komitet chciał, by na ulicach Poznania figurę pilotowała policja. Poznańska drogówka wniosek o to dostała mailem wczoraj rano. - Byliśmy zaskoczeni. Z maila wynikało, że Chrystusa przywiozą samochody wojskowe. W takim razie eskortą powinna się zająć żandarmeria wojskowa - mówił nam jeden z oficerów policji. Ostatecznie policja zajęła się kierowaniem ruchem na skrzyżowaniach.

W piątek na Jeżycach figura ma być oficjalnie poświęcona, na uroczystość zaprasza metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Weźmie w tym udział, jak zapowiada komitet, szef MON Antoni Macierewicz. Komitet liczy na asystę honorową wojska.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak: - Jestem zaskoczony tą sytuacją, takie działanie jest niezgodne z prawem. Prawo obowiązuje wszystkich, a sprawująca władzę partia nazywa się właśnie Prawo i Sprawiedliwość.


http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20157298,figure-chrystusa-do-poznania-przywiozlo-wojsko-wyslal-je-wiceminister.html

#poznan #wojsko #polska #neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz BaronAlvon_PuciPusia - Co ja czytam, polskie wojsko zostało wykorzystane do nielegaln...
źródło: comment_HNI77FQhF9EEr6pWjJ68jHt54CRajUDY.jpg
  • 15