Wpis z mikrobloga

@Antybabilonia: Tutaj niestety nie potrafię Ci pomóc, bo sam nie mam pojęcia, jak będzie reagował kot w sędziwym wieku na walerianę. Może być tak, że może nie zareagować wcale, bo nie wszystkie koty na to reagują. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mój (4 miesiące) po trzech (!) kroplach waleriany na wełnianą myszkę łapie #!$%@? na 10 minut, tzn. zaczyna ją gryźć, lizać, kopać i wycierać się w nią.
  • Odpowiedz
@Antybabilonia: Weź kroplę między palce i rozetrzyj. Daj mu powąchać. Jak będzie reakcja to przenieś kroplę na zabawkę. Kota nie polecam brudzić. Wystarczy, że będzie miał kontakt z zabawką. Kot traci zainteresowanie (średnio) po 10 minutach, więc raczej o siebie nie powinieneś się przejmować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Antybabilonia sprzedają to w postaci sproszkowanej albo w płynie więc pod nogi raczej nie rzucisz :-) możesz coś skropić / posypać czy wetrzeć ten proszek w zabawkę, w siebie też możesz aczkolwiek polecam najpierw z zabawką wypróbować to zobaczysz jak Twój kot reaguje bo każdy inaczej. Mój dostaje amoku i przypływu miłości, ociera się, wyciera, liże, próbuje się wytarzać w posypanej zabawce, po czym intensywność zapachu mija i mija też koci amok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Antybabilonia taki stary kot może w ogóle nie zareagować, przypuszcza się, że kocimiętka wydziela zapach kociego feromonu i dlatego koty tak silnie reagują, przede wszystkim te w wieku rozrodczym. Na pewno nic mu się nie stanie i nie będzie miał bad tripa ani zawiechy :-)
  • Odpowiedz
@anenya: no ale w sensie, że ogólnie to on juz tak nie wyskakuje ani nic, ogólnie jest śpiący, a jak nagle mu odwali, że zacnzie biegać i skakać, żeby sobie łapy nie złamał, albo jakiegoś zawału nie dostał xD On nie był kastrowany, nigdy nie miał też okazji wyżyć się seksualnie. Ehh muszę złapać mu jakąs kotkę, natrzeć ją kocimiętką i zrobić mu impreze
  • Odpowiedz