Wpis z mikrobloga

Czy jak na paypal mam ustawioną jako podstawową walutę USD i wykonam przelew z konta walutowego już w dolarach to uda mi się uniknąć przewalutowania czy paypal i tak zrobi po swojemu (podwójnie przewalutuje) i suma sumarum będę mieć mniej dolarów na koncie paypala niż wysłałem z konta walutowego?

#paypal #platnosci #aliexpress #banggood #gearbest
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@Jaro070: ten sposób tyczy się raczej tylko zakupów na ebayu, z googla korzystać umiem
@matiwoj11: nie wiem, nie próbowałem. Czyli wychodzi, że bez znaczenia czy płacę powiązaną kartą czy z salda paypal prowizję i tak dowalą ujową?
  • Odpowiedz
@matiwoj11: Nawet mając konto w dolarach nie mogę przelać po korzystnym kursie mojego banku dolarów tylko muszę przelać złotówki i pp sam przewalutuje na dolary i wychodzi że tracę około 15 gr na dolarze.
  • Odpowiedz
Czyli wychodzi, że bez znaczenia czy płacę powiązaną kartą czy z salda paypal prowizję i tak dowalą ujową?


Nie, płacąc kartą rozliczaną w USD będziesz mógł zapłacić w dolarach bez prowizji, przewalutowań etc.
  • Odpowiedz
@Siebuszczan: Nie, jeżeli płacisz z salda które masz w PLN to system sam przewaluje na dolary po niekorzystnym kursie. Jeżeli płacisz z salda w dolarach to nic więcej nie zapłacisz. Jeżeli płacisz kartą w dolarach to zapłacisz tyle dolarów ile kosztuje przedmiot bo to można ustawić w ustawieniach.
  • Odpowiedz
  • 0
@MichalQ20: @matiwoj11: do tej pory płaciłem właśnie taką kartą i mimo ustawionej waluty podstawowej USD w paypalu zawsze widziałem kwotę w PLN i sporą prowizję mimo niedużej kwoty zamówienia. Nie wiem co robię źle. Dlatego pytam teraz o sposób z saldem. Konto walutowe w alior banku.
  • Odpowiedz
@Siebuszczan: Żeby płacić kartą USD w USD a nie żeby system zamieniał USD>PLN>USD zrób tak

1. Zaloguj się na swoje konto PayPal.
2. Wejdź w ten link: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub
3. Kliknij w "Opcje przeliczania" przy swojej karcie.
4. Zaznacz opcję "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego."
5. Kliknij w guzik "Prześlij".

Od tej pory jak będziesz płacił za coś, gdzie cena do zapłaty jest podana w
  • Odpowiedz
@Siebuszczan: czasem (niektórym osobom?) metoda z linkiem podana przez MichalQ20 nie działa. Ja tak miałem i wyczytałem że tak bywa. Wtedy tel. do supportu PP - bez problemu ustawiają ręcznie walutę rozliczenia wskazanej karty. Sprawdzone.
  • Odpowiedz