Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy Wklejam post o końcu kompromisu aborcyjnego, w którym wyjaśnione jest co to tak na prawdę oznacza. Od siebie dodam że jakiś czas temu żartowałem sobie że Terlikowska jak każda inna kobieta na podpasce uśmierca niezagnieżdżone zarodki od czasu do czasu nieświadomie... żarty żartami, ale teraz to będzie już zbrodnia prenatalna na człowieku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oliwia Piotrowska

3 godz. ·

"Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej." - głosi projekt ustawy, złożony u marszałka Kuchcińskiego, który uzyskał poparcie episkopatu, Szydło i, co pewnie w tej sytuacji najważniejsze, prezesa Kaczyńskiego.

Przeczytałam projekt tej ustawy oraz jego uzasadnienie. I chcę Wam powiedzieć, że też powinniście to uważnie zrobić.

Żaden z dotychczasowych pomysłów PiSu - ani zmiażdżenie TK, ani 500+, ani inwigilacja, ani obsadzenie całego kraju działaczami partyjnymi, ani zawłaszczenie publicznych mediów - nie będzie miał tak wielkiego wpływu na życie wszystkich nas, jak ten projekt.

Wszystkich, nie tylko kobiet.

Każdy z nas ma siostrę, kuzynkę, matkę, koleżankę z pracy, córkę, sąsiadkę, panią wychowawczynię, szefową albo podwładną. Kobiety zachodzą w ciążę. Prędzej czy później któraś ze znanych Ci kobiet - albo Ty sama - padnie ofiarą tej ustawy.

Chronione życie ludzkie zaczynało się będzie bowiem z chwilą "połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej".

Kodeks Karny ma zyskać nowy artykuł, "zabójstwo prenatalne". Zagrożone ono będzie karą od 3 miesięcy do 5 lat. Za to przestępstwo odpowiadać będzie i matka, i lekarz, i każda osoba, która w tym pomogła - także przyjaciółka, która przywiozła zza granicy pigułki wczesnoporonne lub udzieliła schronienia w czasie zabiegu w Czechach.


Jeśli przestępstwo zostanie popełnione nieumyślnie, grozić będzie kara do 3 lat. Sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary.

Przez nieumyślne - jak stoi w uzasadnieniu ustawy - rozumie się poronienie w sytuacji, w której kobieta nie działała aktywnie na rzecz usunięcia ciąży, a jedynie ' w wyniku swojego nieroztropnego zachowania doprowadziła do śmierci dziecka".


Skutki?

- przymus rodzenia dzieci przez zgwałcone dzieci, przymus rodzenia dzieci z kazirodztwa, gwałtu, w tym zbiorowego, przymus rodzenia płodów bez mózgu, etc. .

- realny zakaz badań prenatalnych (np. aminopunkcja zwiększa ryzyko poronienia, lekarze będą się bać spraw karnych w przypadku powikłań po zabiegu) - z ustawy znika punkt o badaniach prenatalnych, w uzasadnieniu ustawy jest zapis o tym, że badania przestaną mieć uzasadnienie

- nieoperowanie zaśniadu, ciąży pozamacicznej, generalnie konieczność utrzymania ciąży zagrażającej życiu matki, nawet jeśli spowoduje śmierć i matki i płodu

- sprawy karne i kary więzienia w przypadku poronienia i martwego urodzenia; badanie przez sąd, czy matka nieumyślnie spowodowała przestępstwo - być może pracowała za dużo, nie poszła spać, zignorowała przeziębienie albo pojechała na wycieczkę na rowerze? - grozić będą za to 3 lata więzienia

- zgłaszanie policji przez lekarzy przypadków poronienia lub podejrzeń


Skutki nieopisane w uzasadnieniu, a logiczne po jego lekturze:

- zakaz invitro (nie jest wpisany w tej ustawie, ale skoro człowiek zaczyna się w momencie połączenia komórek, to wydaje się logiczne)

- jeszcze większy strach ofiar gwałtu przed zgłaszaniem przestępstwa (wiele kobiet będzie chciało po gwałcie usunąć ewentualną ciążę; jeśli nie będą mogły tego zrobić tutaj, będą chciały mieć możliwość aborcji za granicą. Zgłoszenie zgwałcenia organom ścigania będzie wiązało się z ryzykiem ujawnienia / obawą)

- śmierć okołoporodową wielu wyczekiwanych dzieci (część wad można skutecznie leczyć w okresie prenatalnym; przez brak badań wady te nie będą ujawnione i leczone aż do porodu)

- śmierć, cierpienie i choroby wielu kobiet w wyniku pokątnie wykonywanych prób przerwania ciąży - przez wkładanie wieszaka, wstrzykiwanie domestosu, skakanie ze schodów, bicie w brzuch, kąpiele we wrzątku, etc.

- trauma i wieloletnie skutki psychologiczne dla bardzo wielu rodzin, w których rodzą się niechciane dzieci (to w zasadzie mamy już teraz)

- wzrost liczby niewinnych kobiet w zakładach karnych - ofiar "niefrasobliwego zachowania" w ciąży

- wzrost liczby zwolnień chorobowych w ciąży (żaden lekarz ani matka nie zaryzykuje sprawy karnej, będzie 'dmuchanie na zimne')

- wzrost kosztów pokątnej aborcji z udziałem lekarza - jeszcze mniejsza dostępność dla kobiet ubogich i wykluczonych

- być może oznacza to, że będzie rejestracja ciąż i postępowanie karne w każdym przypadku stwierdzonej ciąży niezakończonej urodzeniem żywego dziecka

- być może oznacza to też postępowania i śledztwa w przypadku kobiet wyjeżdżających za granicę w celu dokonania legalnej aborcji (w tej chwili nie jest to zabronione)

- na pewno jeszcze większe zdumienie Zachodu i krytyka pod adresem Polski


GUS podaje, że martwych urodzeń w 2014 roku było ponad 1300. Nie wiem, ile było poronień, ale (za Wikipedią) poronieniem kończy się 10-15 procent ciąż.

Po wejściu w życie ustawy każda taka sytuacja skończy się sprawą karną..

To okrutny, nieludzki, barbarzyński projekt, którego wejście w życie wpłynie na życie nas wszystkich.

PS Jeśli chcecie zobaczyć, jak takie prawo działa w praktyce, przykładem może być Salwador, gdzie roniące kobiety z sal operacyjnych trafiają prosto do więzienia. Możecie to sobie wyguglać.

‪#‎PolskaWieszakiemNarodów‬


EDIT - jak słusznie zwraca uwagę Kamila, jest jeszcze jeden

skutek ustawy, o którym uzasadnienie nie mówi - zakaz stosowania wkładek wewnątrzmacicznych, popularnie zwanych 'spiralą'. A to dlatego, że wkładka zmienia właściwości endometrium i zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Jak wiemy z podstawówki, do zapłodnienia dochodzi w jajowodzie, natomiast wtedy jeszcze nie ma ciąży. W projekcie ustawy człowiek poczęty zaczyna się jeszcze przed ciążą - w jajowodzie.
  • 46
  • Odpowiedz
@lochfyne: z tym umieraniem dzieci bez mózgów bym nie przesadzał, przecież pro-liferze żyją generalnie bez korzystania z tegoż utensylium.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A karanie kobiet za poronienia jest modna, u katolicków dzikusów w krajach latynoskich.

Oby ten na©ód przejarzł na oczy, i oprócz pogonienia pisiorów rozgonił tez w cholerę paisbrzuchów kościelnych.
  • Odpowiedz
w tym apelu nie wymieniono drugiej strony metalu czyli pustych karyn zabijających siedmiomiesięczne płody itd


@Michuy: Takie aborcje są nielegalne.

Mam nadzieję, że każdy popierający tą ustawę, kto nie popiera jej z powodu błędu - tj. z powodu swojej głupoty, jej niezrozumienia, upośledzenia umysłowego - zachoruje na coś paskudnego
  • Odpowiedz
@kw401: Proszę, nie mydl oczu, ściany mają oczy i dobrze wiadomo jakie komentarze plusujesz. A plusujesz często skrajne, nawet bezmyślnie propisowskie komentarze i wpisy, damage control wyjątkowo nie na miejscu.
  • Odpowiedz
@lochfyne: Przeraża mnie ta ustawa. We wszystkich względach, które są wymienione w poście. A chyba najbardziej przepis, który doprowadzi do tego, że nie będzie można operować ciąży pozamacicznej. Gdyby coś takiego obowiązywało 14 lat temu, to wychowywałbym się od tego czasu bez matki. Albo z matką w pierdlu.

Dodatkowo, zakaz inwazyjnych badań prenatalnych to jakiś koszmar, co prawda badania nieinwazyjne nie powodują zwiększenia ryzyka poronienia, a pozwalają wykryć chociażby zespół
  • Odpowiedz
@lochfyne: Mam szczerą nadzieję, że ten wpis wyląduje w gorących, bo póki co niektórym wykopkom widzącym świat w czerni i bieli to się oczy otworzą, jak nam się zamkną.
  • Odpowiedz
@lochfyne: Widzę, że kolejny punkt PiSu, zaraz po #!$%@? całego budżetu na dzieci patologii, to zastraszenie i zaszczucie prokuraturą młodych, niedoszłych jeszcze matek. Czy ci kretyni zdają sobie w ogóle sprawę, że żyjemy w XXI wieku, a nie XIV?
  • Odpowiedz
@lochfyne: Jeszcze niedawno czytałam o kobietach żyjących w krajach Ameryki Południowej, gdzie takie prawo funkcjonuje i faktycznie kobiety po samoistnych poronienach lądują więzieniu na wiele lat. Wstyd się przyznać, ale czułam ulgę, że urodziłam się w Europie, gdzie nic takiego mi nie grozi. Co za koszmar. Najbardziej zdenerwował mnie ten zapis o bezcelowości badań prenatalnych. Przecież są wady rozwojowe, które już teraz da się leczyć jeszcze przed porodem, a oni
  • Odpowiedz
@lochfyne: I zaś średniowieczene w centrum europy! :(
Jeśli to prawo wejdzie to będzemy mieli w Pl ciążową ruletke! Urodź dostań 500 zl, poroń dotań 3 lata więźienia. Smutna wizja
  • Odpowiedz