Wpis z mikrobloga

@stekelenburg2:
1. Łam prawo zakładając nielegalne podsłuchy.
2. Dorabiaj sobie na użytecznych informacjach, które przestępstwami nie są (np. kto z kim sypia)
2. Znajdź w końcu coś na jednego z wrogów politycznych rządu
3. Do sądu, zniszczyć posła PO/.N/PSL!
4. Sąd: dobra, dowody prawilne, ale Ty też masz kłopoty ziomuś!
5. Duda: Ktoś mnie wołał? Co podpisać? Aaaa prawo łaski, robi się!
  • Odpowiedz
mamy dowód o mobbing bez pytania szefa czy możemy go nagrać jak nas obraża.


@kazelot91: jak nas obraża to możemy to nagrać, bo nagrywamy to co słyszymy własnymi uszami (i to jest legalne). Nielegalne jest natomiast obwieszenie całego biura podsłuchami żeby nagrać jak szef mówi o nas źle - i słusznie, bo przez to dowiadujemy się też innych informacji nie przeznaczonych dla nas.
  • Odpowiedz
@Cheater: a ja sie nie zgadzam. Sankcja w postaci nieuwzglednienia dowodu jest moim zdaniem bardziej odstraszajaca przed nielegalnymi dzialaniami niz ew. postepowanie karne lub dyscyplinarne. Sa ludzie gotowi wylapac rok w zawiasach i brud w papierach dla korzysci politycznych, bo dostana w zamian intratne stanowisko. Lepiej, zeby sie nie oplacalo lamac procedur.
  • Odpowiedz
  • 1
@Cheater: ja mam akurat takiego pecha, że osobiście nie lubi mnie jeden wysoki stopniem policjant. Teraz nie dość, że mnie może podsłuchiwać, to jeszcze może mnie zgłaszać do prokuratury w każdej sytuacji w której nie braknie mu fantazji. I nie odpowie za to. Super państwo.
  • Odpowiedz
@Cheater: a czemu nie powiedziec: myslalem ze w organach scigania chodzi o to, zeby im sie nie oplacalo lamac procedur? Moze niech one trzymaja sie prawa, to nie bedzie problemow z nielegalnymi dowodami i sad w ogole nie bedzie mial dylematow.

Idac twoim tropem nalezaloby zlikwidowac wszystkie zakazy dowodowe, tajemnice sluzbowe itp., bo chodzi o ustalenie prawdy. Technicznie rzecz biorac nawet tortury mogly by byc ok, aby dotrzec do prawdy.
  • Odpowiedz
@Cheater: 1. sa tajemnice, z ktorych nie mozna zwolnic: spowiedzi, czesciowo adwokacka i czesciowo dziennikarska.
2. istnieja tortury niepowodujace uszczerbku na zdrowiu dluzszego niz czas ich trwania (ja wiem, ze to skrajny argument, ale ty tez skrajnie ujales, co chcialbys uzyskac w wyniku procesu)
3. to po co ten przepis, skoro sad potrafil dotychczas to zrobic sprawiedliwie?
  • Odpowiedz