Wpis z mikrobloga

W PiS krąży dowcip, w którym wicepremier żali się premier Szydło, że „miał być w rządzie kimś ważnym”, a ona odpowiada: „ja też”.
Prawda jest taka, że Morawiecki póki co zawodzi oczekiwania władz PiS. – Miał być wizjonerem na miarę ministra Eugeniusza Kwiatkowskiego, a póki co, nic nie pokazał – mówi nasz rozmówca z kręgu bliskiego prezesowi.

#pis
#polityka
#4konserwy
#neuropa
  • 38
@Kapitalis: No dobra, postkomunistyczna.

Trzeba powiedzieć o tym wprost, Kaczyński swoje szlify polityczne zdobywał za PRL. Wtedy prowadzono politykę silnej ręki i jednego wodza - I sekretarza. "Trzynastego grudnia spałem do południa" nie wzięło się znikąd.

Jeżeli chodzi o postpeerelowski element w polskiej polityce, Kaczyński nie jest częścią rozwiązania, jest częścią problemu.
@Kapitalis: Partia Razem nigdy nie będzie grała ważnej roli w polityce, bo ciężko poza Rosją o kraj gdzie lubią skrajną lewicę. Masz przykład Sandersa, który co prawda póki co prowadzi z Clintonową, ale już niebawem dostanie srogi #!$%@?, bo poza bananową młodzieżą nikt go nie popiera.

Poza tym stara lewica typu Jaruzel, Kiszczak to zdecydowanie była inna lewica - dyktatura, skrajna pruderia, militaryzm to obecnie cechy znacznie bardziej bliskie prawakom niż
Partia Razem nigdy nie będzie grała ważnej roli w polityce, bo ciężko poza Rosją o kraj gdzie lubią skrajną lewicę. Masz przykład Sandersa, który co prawda póki co prowadzi z Clintonową, ale już niebawem dostanie srogi #!$%@?, bo poza bananową młodzieżą nikt go nie popiera.


@rafalu90: Patrząc jak łatwo wywindowano poparcie Nowoczesnej, to kto wie. Mogą za 4 lata uszczknąć kawałek tortu.
Mogą za 4 lata uszczknąć kawałek tortu


@Kapitalis: no próg przekroczyć mogą. Skoro Lepper mógł, Palikot mógł i nawet Korwin (chociaż PE to raczej takie "Szachy dla debili") to i Zandberg może. Nikt jednak tego pajaca nie weźmie na poważnie i będzie takim kwiatkiem do sejmowego kożucha.
Partia Razem nigdy nie będzie grała ważnej roli w polityce, bo ciężko poza Rosją o kraj gdzie lubią skrajną lewicę.


@rafalu90: Nazywanie Razem skrajną lewicą :D Może na polskiej scenie politycznej, ale ich poglądy to zwykła socjal-demokracja, która często rządzi na zachodzie.

Przecież Laburzyści w UK czy SPD w Niemczech to właśnie socjal-demokracja.
@rzep: nie, Laburzyści czy SPD to pragmatyczne partie władzy o lewicowym zabarwieniu. Takie jak PO czy CDU. Na europejskiej scenie politycznej są partie ideologicznie lewicowe, skupione w tej grupie, niezdolne do jakichklowiek kompromisów. Zandberg i spółka do takich należą.
nie, Laburzyści czy SPD to pragmatyczne partie władzy o lewicowym zabarwieniu. Takie jak PO czy CDU. Na europejskiej scenie politycznej są partie ideologicznie lewicowe, skupione w tej grupie, niezdolne do jakichklowiek kompromisów. Zandberg i spółka do takich należą.


@rafalu90: Nie, porównywanie PO do laburzystów to niezły idiotyzm. Laburzyści mają bardzo podobne postulaty do Razem - odciążanie podatkowe biednych, dociskanie śruby bogaczom itp.

Ja rozumiem, że w Polsce poglądy Razem mogą szokować,
@rzep: jakie mają postulaty, a jak je realizują to dwie różne bajki. Zachowanie Zandberga, niezdolność do wejścia w koalicję z SLD przed wyborami (i w konsekwencji dopuszczenie Kaczora do władzy), organizowanie oddzielnych od KOD i reszty opozycji demonstracji świadczą o tym, że Zandberg to infantylny, zaczadzony ideologią dzieciak, taki Korwin lewicy, chociaż może trochę bardziej od niego kulturalny.
jakie mają postulaty, a jak je realizują to dwie różne bajki. Zachowanie Zandberga, niezdolność do wejścia w koalicję z SLD przed wyborami (i w konsekwencji dopuszczenie Kaczora do władzy), organizowanie oddzielnych od KOD i reszty opozycji demonstracji świadczą o tym, że Zandberg to infantylny, zaczadzony ideologią dzieciak, taki Korwin lewicy, chociaż może trochę bardziej od niego kulturalny.


@rafalu90: Porównujesz stare, olbrzymie partie do nowych, małych i dziwisz się, że te stare
Ja zrozumiałem @lerner, że określenie komuniści odnosi się do ich biografii i stylu rządzenia, nie poglądów gospodarczych.


@rzep: To nadużycie. Chyba, że dla was wszystko co jest mniej demokratyczne to odrazu komunizm. Zobacz sobie jak działa Maduro w Wenezueli, a nawet ich nie określa się w poważnej prasie komunistami. @lerner
@rafalu90: Nie, niszczyć Polskę pomogło głupie, niewykształcone polactwo.

Pretensje miej do ekonomicznych analfabetów i dyletantów których pełno nawet na wykopie.
Nie wiem jak można bylo oczekiwać ze postkomunistyczna, socjalistyczna, zamordystyczna konserwa okaże sie być wolnorynkowym liberalem z progresywnymi pomyslami. Na wypoku pełno kretynów głosujących na PiS bo "lewactwo będzie miauo bul dupy". To ich wina, nie ludzi mających swój pomysł na Polskę i próbujących coś zmienić.
@lerner: taka jest rzeczywistość naszych wyborów i to do niej trzeba się dostosować, a nie odwrotnie. W czasie II WŚ wspomnieni wyżej laburzyści nie robili problemów ze zrobieniem wspólnego rządu z Churchillem. Zandberg widząc sondaże, gdzie PiS jest na granicy władzy absolutnej, a SLD na granicy progu powinien się schować ze swoją kanapową partią.
@rzep: różnica kierować złość do partii która już ma pewien wieloletni "dorobek" a do wykopków i ludzi nazywając ich pogardliwie "polactwem" przez to że głos oddali na tą a nie inną partie. Ale czego można oczekiwać po człowieku który jedyne co potrafi odpowiedzieć to "xD"
@Kapitalis: @lerner: ja bym szanowni Panowie ostrożniej oceniał Morawieckiego.

Problemem Morawieckiego jest to, że w PiSie jest ciałem obcym. W polityce też. Wielu ludzi ze środowiska PiS szczerze go nienawidzi (np. SKOKwcy, którzy mają mu za złe wiele rzeczy - np. to, że to on został filarem gospodarczo-ekonomicznym, albo to że kiedyś krytykował kasy). Walka polityczna pochłania dużo czasi i energii, Morawiecki na tym polegnie.

Merytorycznie zaś jest dobry i
ja bym szanowni Panowie ostrożniej oceniał Morawieckiego.


@Jason_L_McCabe: Ale ja nie oceniam Morawieckiego, tylko jego pozycję w pisowskich strukturach.

Problemem Morawieckiego jest to, że w PiSie jest ciałem obcym.

Dokładnie, Kaczyński otacza się BMW, moim zdaniem dlatego Morawiecki się nie przebije. W PiS wszystko się kręci wokół jednej osoby, tam nie ma miejsca na wschodzące gwiazdy.
mam tego przygłupa na czarnej

o takim polactwie jak ty właśnie mówię

Intelektualne dno popierające PiS

nieokrzesane bydło, chamy i śmiecie najgorszego sortu

rak i zaraza tego portalu

powinien takich wyrzucić stąd niczym naćpanych, zarzyganych dresów z klubu

Jesteś odpowiednikiem śmierdzącego menela z obsranymi spodniami wpraszającego się na kulturalną posiadówkę tylko po to żeby obrzygać cały stół. Miejsce takich jak ty jest właśnie tam, na śmietniku.

Miejsce takich jak ty jest właśnie
ktoś jednak Morawieckiego wicepremierem zrobił ;)


@Jason_L_McCabe: Stara polityczna strategia - wystawia się na początek ludzi dobrych imidżowo, by pokazać jacy to jesteśmy merytoryczni i jak to nie promujemy "partyjniaków".

Następnie robi się jakiś kryzys, tę osobę się odwołuje i wstawia już tego, kogo się miało wstawić od początku.
Następnie robi się jakiś kryzys, tę osobę się odwołuje i wstawia już tego, kogo się miało wstawić od początku.


@rzep: nie sądzę żeby tam było wielu chętnych na fuchy gospodarcze. Szeryfować to tam każy, podobnie przytulać pensje w spółkach. Robota w resortach gospodarczych to jest jednak ciężka i ryzykowna.

Poprzedni rząd PiS też do finansów wystawiał obcych.
nie sądzę żeby tam było wielu chętnych na fuchy gospodarcze.


@Jason_L_McCabe: Problem polega na tym, że wysokie fuchy gospodarcze kolidują z pisowskim populizmem. Na nic się zdadzą najlepsi ministrowie finansów i rozwoju skoro fundamentem partii jest zaciąganie pożyczek żeby sfinansować rozdawnictwo, wprowadzanie regulacji niszczących handel i biznes.

Wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych stwierdził, że oprocentowanie kredytów konsumenckich można zawsze ustalić ustawą. Ta partia nie jest progospodarcza, to są postpeerelowskie dziadki próbujące się
@Kapitalis: @lerner: Wydaje mi się, że młodszy Morawiecki błędnie zaliczany jest do ekspertów w dziedzinie gospodarki czy ekonomii. Nie twierdzę, że jest człowiekiem który nic nie wie ale

1. W BZ WBK został doradcą prezesa jeszcze jako członek AWS zasiadając w Sejmiku dolnosląskim.
2. Międzyczasie AIB nabywało kolejne pakiety akcji od Skarbu Państwa.
3. W jego CV trudno doszukać się doświadczeń z zarządzania gospodarką czy finansami na poziomie makro
4.