Wpis z mikrobloga

@koostosh: Weteran Wojny o Wodór z odznaczeniem Drgania Grawitacyjnego II Populacji. Błyskotliwy, ale raczej chłodny, z domkiem letniskowym na Helu, posiada niezauważalnie logarytmiczne pociemnienie na brzegach i zdrowe, szerokie linie widmowe. Wiadomości przesyłać tranzytami lub opóźnieniem pulsacji.
  • Odpowiedz
@jombsik: @Al_Ganonim: Te dżety. Jak taki olbrzym traci masę, która jest wciągana przez gwiazdę neutronową to jest to przecież materia bardziej lub mnie ale zawsze zjonizowana. Mamy więc ruch ładunku i to jaki - spiralny do gwiazdy - mi to przypomina wielką cewkę a wielka cewka wytwarza gigantyczne pole magnetyczne, rzekłbym, że wręcz relatywistyczne a do tego konkretnie zorientowane.
To trochę dziwne pytanie ale czy gwiazda neutronowa ma
  • Odpowiedz
@Kaczorra: przecież to tylko zabawowe ogłoszenie matrymonialne ;). Można sobie to tłumaczyć, że wiek jest liczony od momentu wejścia w stadium np. czerwonego olbrzyma dla czerwonego olbrzyma lub gwiazdy neutronowej dla gwiazdy neutronowej. Bez nerwów ;).

@Analityk: Nie znam się na procesach tuż przy powierzchni gwiazdy neutronowej. Wiem tyle, że nie ma jednego, najlepszego modelu, który tłumaczy powstawanie dżetów. Wiadomo tyle, że następuje skręcenie pola magnetycznego przez oddziaływanie
  • Odpowiedz
Można sobie to tłumaczyć, że wiek jest liczony od momentu wejścia w stadium np. czerwonego olbrzyma dla czerwonego olbrzyma lub gwiazdy neutronowej dla gwiazdy neutronowej. Bez nerwów ;).


@Al_Ganonim: ależ nikt się nie denerwuje ;). Jak piszesz to w taki sposób to nabiera to większego sensu ;).
  • Odpowiedz