Wpis z mikrobloga

Generalnie nie podoba mi się przyjmowanie imigrantów jak leci. Wpuszczanie do juropy każdego bydła, które ma na to ochotę to głupota. Ale mieszkając w #lodz naprawdę często widzę studenciaków z bliskiego wschodu. Często siedzą w kilka osób w kawiarni (starbucks, costa na piotrkowskiej), z tymi swoimi podręcznikami anatomii i studiują budowę komórki albo uczą się kości śródstopia. Nie widziałem żeby się wydzierali, zazwyczaj w spokoju się uczą.
Zatem widząc nagranie jak jakiś Sebek, który sobie wywrzaskuje do studenciaka hasła w stylu brudasie, ogarnia mnie wesołość i rozbawienie bo ten cymbał nie zdaje sobie sprawy że ten brudas, jest prawdopodobnie jakieś 3x inteligentniejszy niż on, i ma 10x lepsze perspektywy na życie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#4konserwy #neuropa #bekazpodludzi
  • 20
Zdajesz sobie sprawę, że te studenciaki płacą ciężki hajs za studia w Polsce (Umed), więc nie pochodzą z biednych rodzin, albo też dostali grant od swojego państwa za wyniki w nauce czy coś innego.


@Loxyms: Zdaje. Widuje ich, w zasadzie każdy ma makbuka i ajfona6. Widać że to nie są biedacy. Ogólnie jeśli chodzi o imigrantów, to chyba w Australii i Japonii są rozsądne systemy. Chcesz się osiedlić? Pokaż że jesteś
O kurdebele, zapomniałem że ci wszyscy uchodźcy to potencjalni, ułożeni absolwenci uczelni


@Ercefet: ojojoj, misiaczku, a gdzie ja tak napisałem? Serio tyle zrozumiałeś z mojego wpisu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@duncanidaho2: Tylko ze to nie sa imigranci ekonomiczni. To sa klienci naszych uczelni, ktorych rodzice placa krocie za studia na naszych panstwowych uczelniach. Do tego czesto powtarzaja semestry po kilka razy - ich rodzice placa - polskie uczelnie zarabiaja. Moja mam uczy w akademii medycznej wiec potwierdzone info.
@lazynmb: Ale ja zdaje sobie sprawę że oni zostawiają u nas naprawdę sporo pieniędzy. Nic do tego nie mam, co więcej podoba mi się to. (Z ciekawości: jakie to są kwoty?) Ja tylko piszę o tym że nie każdy z bliskiego wschodu to brudas i terrorysta. Chciałem tylko zaznaczyć że niektórzy z nich to zdecydowanie bardziej ogarnięci ludzie niż nasze Seby. Wstęp o uchodźcach był tylko po to aby nikt mi
Na moim wydziale jest masa studentów z Bliskiego Wschodu, ale drugie tyle ze wschodu jeszcze nam bliższego - głównie Ukraina, Białoruś.Oo tych pierwszych się nie wypowiem, bo studiują na oddzielnych kierunkach anglojęzycznych i jedynie mijam ich na korytarzach. Nie przypominam sobie jednak, by sprawiali jakieś problemy. Ci drudzy dostają kieszonkowe - ok 1k cbl miesięcznie, które #!$%@?ą na imprezowanie, bo nie płacą ani za akademiki, ani za uwalone przedmioty, a na naukę
@takinick: Ja uczyłam paru studentów z Ukrainy u siebie na uczelni. Nie twierdzę, że wszyscy mieli bdb od góry do dołu (choć sporo było takich przypadków), ale też nie spotkałam się z jakimś ostentacyjnym olewaniem nauki. Przeciętny student z Ukrainy przykładał się znacznie bardziej od przeciętnego studenta z Polski, mimo że mieli trudniej, bo uczyli się jednak w obcym języku.
@duncanidaho2: Musisz pamiętać, że elity istnieją w każdym kraju. Biedni i z nieodpowiednią średnią zazwyczaj na Erazmusa nie mogą sobie pozwolić, nie znaczy to, że wszyscy w kraju X są tak inteligentni, ułożeni i bezkonfliktowi. Oczywiście Sebek nie jest w stanie odróżnić kogoś na poziomie od mentalnego dna, ale dopóki nie dochodzi do napaści to niech se krzyczy, pokrzyczy i mu przejdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)