Wpis z mikrobloga

Dzisiaj z nudów postanowiłem pobrać ze strony MF wszystkie ustawy budżetowe z ostatnich 15 lat, wybrać z nich pozycje "Pomoc społeczna" i "Pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej" oraz przedstawić w formie tabeli i wykresu. Uwzględniłem też dwa projekty ustawy budżetowej na 2016 rok, pierwszy z września 2015 (projekt PO), a drugi z grudnia 2015 (projekt PiS). Wykres w pierwszym komentarzu, źródła w drugim.

Nie będę tego komentować, po prostu wrzucam same dane. Wnioski możecie wyciągnąć sami.


#budzet #ministerstwofinansow #dataisbeautiful
wołam też #4konserwy i #neuropa #polityka
InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII - Dzisiaj z nudów postanowiłem pobrać ze strony MF wsz...

źródło: comment_QRkfF8st3JW0zr052Sf9mq7l3D5Ly2Hs.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fajne zestawienie ale przydałoby się w % całego budżetu, aby mieć punkt odniesienia. Same kwoty to jedna strona medalu.


@decker: Między innymi po to dałem linki do budżetów, żeby wnikliwi czytelnicy mogli się doedukować. Te ustawy są o tyle fajnie napisane, że w załącznikach 1 i 2 masz krótkie podsumowanie przychodów i wydatków, więc nie trzeba się przekopywać przez całą ustawę, żeby znaleźć interesujące cię informacje.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Używanie terminu ‘prawica’ oraz ‘lewica” jest pozbawione większego sensu jako iż podział ten pochodzi z początku XIX wieku i jest niezwykle anachroniczny, był anachroniczny w międzywojniu kiedy po dojściu do głosu nowych ideologii politycznych przestał być wystarczalny, a co dopiero teraz, dlatego obecnie politologowie na ogół przedstawiają podział ideologii politycznych na dwóch osiach a niektórzy postulują wprowadzenie trzeciej osi, stosunek do gospodarki nigdy nie był wyznacznikiem osi lewo-prawo, dlatego
  • Odpowiedz
@RPG-7: Zgadzam się, że podział jest anachroniczny.

lewak, które - bądź co bądź - moim zdaniem nadal świetnie podsumowuje niektórych popaprańców


@RPG-7: Które jest używane zupełnie inaczej niż to opisujesz. Używa się go do określenia praktycznie każdego niekorwinisty, niebraunisty i niestonogowisty. Jest ogromnie nadużywane. Ale przynajmniej od razu widać, dzięki używaniu go, poziom rozmówcy.

Takie czasy, że gimbo-prawica zdominowała prawicę.
  • Odpowiedz