Wpis z mikrobloga

.Nowoczesna składa trzy pierwsze projekty.

Zmiana sposobu finansowania partii z budżetu. Projekt zakłada m.in. zmniejszenie dotacji z budżetu o 50% – w liczbach wymiernych to ok. 200 mln złotych – i ograniczenie wydawania pieniędzy z budżetu na szeroko rozumianą reklamę.

Likwidacja ciszy wyborczej. Według Nowoczesnej, cisza wyborcza to fikcja, z której zwłaszcza młodzi ludzie zdają sobie sprawę. Petru tłumaczył, że choć teoretycznie w tym roku nie ma wyborów, to jednak Warszawie może do nich dojść, jeżeli nastąpi podział administracyjny na Mazowszu.


Ograniczenie przywilejów central związków zawodowych. Petru tłumaczył, że Nowoczesna nie jest przeciwko związkom, bo są one potrzebne tam, gdzie mogą negocjować z pracodawcą. – Mamy duże wątpliwości, czy centrale związkowe nie za bardzo oderwały się od rzeczywistości. Przykładem tego było szaleństwo Piotra Dudy w hotelu nad Bałtykiem – mówił lider Nowoczesnej.

#neuropa #nowoczesna #nowoczesnapl #petru #polityka #mikroreklama
  • 19
  • Odpowiedz
@sermaciej: Mimo tego, że do Nowoczesnej mi bardzo daleko to uważam, że te pomysły są dobre. Rozumiem, że ludzie zakopują tylko dlatego, że projekty złożyła Nowoczesna?
  • Odpowiedz
zaraz zakopią i będą krzyczeć że nowoczesna nie składa żadnych projektów - mówię jak będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alojzzy7: Miałeś racje, 77 zakopów, głownie za spam
  • Odpowiedz
@diuka: Co to ma do rzeczy? Czy ja bronię w jakikolwiek sposób ostatnich 25 lat? Jeżeli jest projekt, który uważam za dobry to nie obchodzi mnie jaka partia go złoży. Byleby został zrealizowany.
  • Odpowiedz