Wpis z mikrobloga

Tym razem odcinek trochę nowszy - z roku 2000.
Pierwsza sprawa nie została wyjaśniona, w drugiej jedna osoba wpadła.
Wołam wszystkich komentujących i plusujących mój ostatni wpis z 997.
#mk997

maxciekpl - Tym razem odcinek trochę nowszy - z roku 2000. 
Pierwsza sprawa nie zost...
  • 20
  • Odpowiedz
@maxciekpl: ej bardzo ładna jakość po zgraniu - kasety musiały tez byc dobre, ale i tak dopytam - jak zgrywane? jakiś grabber lepszy + dobry magnetowid, czy na maszynie jakiejs, co wywija taśmę?
  • Odpowiedz
  • 0
@yacolek: grabber za 30zł + oprogramowanie od starej karty tv winfasta oraz magnetowid w bardzo dobrym stanie (kupiłem go miesiąc temu, żyletka) - ta akurat kaseta nie jest w najlepszym stanie, ale inne są bardzo ładnie zachowane (poprzednie odcinki zobacz)
Swoją drogą to i tak na dysku mam odcinki nagrane w 5000kb/s, ale z racji ich dużej wagi muszę je konwertować do 1000kb/s
  • Odpowiedz
@maxciekpl: no jak na jakość z VHS to uwazam to a dobry efekt koncowy, wideo stabilne, zadnych zakłóceń nie widac. Jedynie dźwięk trochę cichy i ziemniaczany, ale to juz chyba tak z tymi kasetami jest :D

A widzisz, czyli jednak mozna w takiej konfiguracji sensownie zgrywać. To się zgrywa czasowo 1:1 nie? tak jakby musisz oglądać materiał, nie da się przyspieszyć? Ten grabber to jakis dynks na usb, czy normalna karta
  • Odpowiedz
@yacolek: dźwięk ogółem nagrywa się mono, więc muszę go "rozbijać" na dwa kanały oraz sztucznie podgłośnić
materiały zgrywam dokładnie tak jak mówisz, ale akurat kiedy zgrywam to odcinek oglądam pierwszy raz :D
ja też lubię ten program
grabber to najzwyklejszy dynks, typu easycap (pic rel)
jakbyś mieszkał w Białymstoku, to mógłbym ci za jakąś symboliczną opłatę zgrać
maxciekpl - @yacolek: dźwięk ogółem nagrywa się mono, więc muszę go "rozbijać" na dwa...

źródło: comment_Ek3RXRpyqVXCJwyFd5G1vGaoJPU0eSpP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz