Wpis z mikrobloga

Grzebałem, ale się nie dobrzebałem, jakieś przydatne linki po za tym poniżej ciut z informacjami ile wyjdzie za skompletowanie zabawek dla początkujących? Siedziałem chwilę w winie i postanowiłem się przerzucić na #piwo jakieś linki/porady dla początkujących? Jakieś kompendium? :)
#piwowarstwo
  • 13
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: Ten właśnie czytałem, nie wiem, czy się zajawię, to planuje na razie na emaliowanym garnku jechać, ale chyba tylko na tym będzie coś można bardziej przyoszczędzić.

@Peter_Mountain: @kontra: a w ogóle to ile kosztują surowce do przygotowania piwa? Chmiele, słody i inne duperele :) ?
  • Odpowiedz
@Dine: zasyp 4kg citry, 2kg centenniala, 1kg iungi, a do gotowania 50g pale ale na godzinę, 50g na 5 minut i potem jeszcze tyle samo na zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Littauer: o, znalazłem mój komentarz sprzed x miesięcy, od razu masz potrzebne linki

Od Kopyra to będzie:
1. Zacieranie, filtracja
2. Warzenie
3. Fermentacja burzliwa
4. Fermentacja cicha
5. Rozlew i butelkowanie

(polecam oglądać jego filmiki na prędkości 1.25)

A na piwo.org spis treści jest tutaj:
Warzenie z zacieraniem

Dodatkowo polecam Pierwsze piwo - garść porad

Jeszcze dodatkowo dodam - zdaje się, że to wszystko jest strasznie skomplikowane, czarna magia i
  • Odpowiedz
A ma ktoś do polecenia jakąś stronę, gdzie można kupić gotowe zestawy ? Czy Aledrogo?

@Littauer: ja kupowałem (i nadal kupuję) na Twojbrowar.pl. Mają bardzo fajne zestawy w dobrych cenach - z tego co pamiętam, to wychodziły znacznie korzystniej niż np. na browamatorze.

Pamiętaj, żeby kupując słody (lub całe zestawy) zaznaczyć, że chcesz je śrutowane.
  • Odpowiedz