Wpis z mikrobloga

@torunianin-17: Jeżeli ktoś traktuje poważnie Dekalog, to nie będzie jej zdradzał, nie zostawi nagle jej i nie będzie robił wszystkiego tylko po to, żeby ją przelecieć. Ponadto będzie uczciwie pracował i nie będzie ćpał i się upijał. A jak się coś zacznie psuć, to będzie to naprawiał, zamiast nagle zniknąć bez śladu.
Ja naprawdę bardzo dużo porozpadanych małżeństw znam, gdzie stało się na odwrót. Porozmawiaj z kimś, kto miał alkoholika
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego: miłość, budowanie rodziny? o ile wiem, to miłość można też budować bez Boga (chociaż doktryna KK mówi inaczej). Wychowałem się w rodzinie mocno katolickiej, głęboko praktykującej (i sam byłem też kiedyś taką owieczką) i zetknąłem się z wieloma ludźmi - i gro tych osób problemy rodzinne starało się rozwiązywać modlitwą w kościele, zamiast rozmową z rodziną. Oczywiście to tylko ludzie i wszędzie są przypadki, ale wcale nie oznacza to,
  • Odpowiedz
@macabrankov: Byłem zmuszony tak napisać, bo:
1. Kwestionujesz katolickie podejście czystości.
2. Jesteś oburzony, że ktoś śmiał napisać tak o twojej własnej matce (stara- tak też często mówią o żonie, ale mniejsza o to)
3. Jak to się pisze na wykopie, karma wraca?
4. Fuck
  • Odpowiedz
@CherryWhite: Czyli ty uważasz, że wszyscy są na tyle mądrzy, żeby nie sugerować się niczym innym, poza własnym widzi mi się? To się rozbija już w momencie pytania o to, ilu kolesi rżnęło przed tobą twoją kobietę, bo większość facetów chciałoby liczby zero. Tak więc występuje konflikt pomiędzy seksualnym hedonizmem, a pragnieniami wyższego rzędu.
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego: czyli uważam że każdy jest na tyle mądry że potrafi wykreować swoje własne prawa, którymi będzie się kierował w życiu. jaki jest sens istnienia jeśli nie możesz robić tego co chcesz? liczba osób która uprawiała seks z moją kobietą, mnie nie interesuje bo to sprawa jej a nie moja, ja jedynie mogę wybierać czy chcę żyć z taką osobą czy nie.
  • Odpowiedz
@CherryWhite: Doprowadzając kobietę do kopulacji już robisz syf jej przyszłemu mężowi.
Jak widzisz to "widzi mi się" jest zależne od punktu siedzenia.

"współczuję ci jeśli ktoś ci mówi jak masz żyć "

Przy okazji negujesz coś takiego jak wychowanie?
  • Odpowiedz