Wpis z mikrobloga

Ostatnio pisaliście pod tagiem #csgo o gazecie wydanej przez twórców CD-Action- mianowicie o Strikerze. Już po samej zapowiedzi wywnioskowaliście (IMO słusznie), że nie będzie to dobra gazeta.
Na pierwszy rzut oka gazeta wydawała mi się bezsensowna. Przepisane statystyki broni i wklejone obrazki szprajów. Niemiłe wrażenie sprawiał też papier, który, za przeproszeniem, nadaje się lepiej do dupy, niż do gazety za 13zł.
Na pierwszej (właściwie piątej) stronie mój umysł został mile połechtany krótkim (ok 2/5 strony) artykułem o aferze z East Games United, w którym wspomniano o Wykopie. Było tam też parę "newsów", bo zbyt nowe to one nie były, ale w przypadku gazet akurat na to nie można narzekać.
Potem był wstęp do konfiguracji pc, samej gry, etc. do odpalenia CS:GO (gazeta jest wyraźnie przeznaczona dla nowych graczy/chcących grać). Później był wstęp do samego grania, ale informacje z niego można znaleźć na wielu kanałach na youtubie, gdzie jeszcze zobaczymy wszystko w praktyce. Na 14 stronie mamy objaśnienie systemu rang, dużo krótsze i mniej treściwe od tego od RetributioNa, miałem wrażenie, że autor tego artykułu czytał ww. poradnik. Dalej był poradnik strzelania, podobny do tego u Izaka, ale IMO trochę gorszy. Strony 20-35 zajęły przepisane z gry staty broni z krótkimi komentarzami i screenami sprayów, o których już pisałem. Następnie krótki artykuł opisujący działanie granatów, a z nim niewiele wnoszącej coś treści (ponownie YT>artykuł) i parę bezsensownych podpisów. Niektóre z nich aż wołały, że są robione na szybko. Resztę zajmuje dział zajmujący się mapami. Są tam calloutsy, jakieś pseudotaktyki (nie ma "Pociong v.2, więc 2/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Smoke raczej podstawowe, jeden przesunięty o parę pixeli od idealnego, przez co nie pokrywa całego obszaru, ale jeśli dodamy do tego błąd ludzki może wyjść na zero. Dalej (tego jeszcze nie czytałem) jest jakaś historia esportu, powiedziane o paru osobach znanych z cs:go, ale za dużo to to tego nie jest.
Rozumiem, że gazeta przeznaczona dla nowych graczy, lecz mimo to, jedyne jej zastosowanie jakie znalazłem to pomoc do nauki gry w cs:go dla kogoś, kto ceni sobie papier, ew. gimbusa, który ma karę na PieCyk.
Czy warto kupować? Moim zdaniem nie. Za 13zł można się spodziewać czegoś więcej, niż tylko zebranej w jedno miejsce powszechnie dostępnej treści, która jest w lepszej formie dostępna w internecie. Jeśli jednak chciałbyś mieć na papierze zebraną w jedno miejsce, acz podstawową i niezbyt rozległą wiedzę- możesz spróbować.
Tl;dr
4/10 bo bardzo podstawowa wiedza, papier do podtarcia dupy, lecz wszystko w jednym miejscu
Plusy:
+w razie sraczki słabej jakości papier może służyć pomocą (tak wiem, rozpisałem się na ten temat)
+wiedza przeredagowana i zebrana w jedno miejsce
Minusy:
-Sprawia wrażenie robionego na szybko
-Przydatny tylko dla Silverów i Goldów
-Jaj nie urywa
-Cena
-"zapełniacze stron"
-wielkość gazety
-wszystko już gdzieś jest, przeważnie na YT
  • 2