Wpis z mikrobloga

Na telchina koleś napisał odpowiedź majfrienda EWOO na temat roota:
"Hello, dear friend We are so sorry that we have rooted all the cell phones now we don't have the cell phones with the factory firmware, so we can't meet your requirement The phone has been getrooted into international language version and it supports Russian and other languages such as Polish, English and so on. You can not update the firmware."

Teraz nasuwa mi się pytanie. Czy będzie można go zrootować, przy czym tracimy gwarancję, czy w ogóle nie będzie takiej możliwości? Bo jeśli to 2 to anuluje zamówienie. Co myślicie?
#ewoo #letv #jd
  • 19
@Olivaster: z tego co mi się wydaje to chodzi o to, że oni zrootowali już telefony i wgrali jakieś wersje firmware multilanguage, ale bez możliwości update prosto od Letv (chyba co tydzień wychodzą poprawki, jak w MIUI, a raz na miesiąc stable). Na pewno będzie możliwość wgrać recovery i wrzucić np. polecany rom BB72 ;)
@Olivaster: nie jestem jakimś super-hiper oblatanym w takich rzeczach, ale romy to sobie lubię pozmieniać w telefonach i powiem tak: on może napisać tak czy siak, ale przecież nie ma możliwości zablokowania zmieniania firmware przez sklep, przecież bootloadera nam nie zablokuje.
Generalnie o to bym się najmniej martwił, już bardziej o to, czy nie przyjdzie jakiś refub etc.
@Olivaster: nie mam pojęcia, ale szósty zmysł Polaka (ten od spisków ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) co jakiś czas podsuwa pytanie, czemu aż tak tanio? Nawet pomijając zniżkę, którą pokrywa JD - ta promocja już tyle trwa, a cena rewelacyjna. Ale wiadomo, kto nie ryzykuje...
@Olivaster: tak, tylko wszystko sprowadza się do jednego - czas ;)
Jak dobrze pójdzie, to w połowie stycznia możemy mieć telefony, a jak będzie coś nie halo to kolejny miesiąc - dla mnie jako studenta trochę się nie kalkuluje.
Ale bądźmy dobrej myśli, bo z trackingami wygląda ok więc może to tylko takie złe przeczucia ;]
@Olivaster: haha ja takiej wygody nie mam, bo aktualnie jestem na Lumii jakiejś starej, więc błagalnym wzrokiem patrzę co 5 minut na tracking, kiedy to mój Letv zacznie zwiedzać świat i zechce do mnie przyjść wraz z listonoszem ;]
@Sinusoidalny: Spokojnie, to już mam wliczone w koszty - oczami wyobraźni już widzę, jak w ciągu jednego dnia przychodzi kilkanaście/kilkadziesiąt paczek z Chin, takich samych, od jednego gościa, różnie opisanych. Coś mi podpowiada, że Vat, w tym przypadku, to każdy z nas będzie miał ;)