Wpis z mikrobloga

  • 97
Niemcy po raz kolejny próbują skłócić Polaków. Mam nadzieję, że nie uda im się doprowadzić do starć domowych, chociaż do tego brną.

Mam nadzieję, że ludzie pójdą po rozum do głowy i zrozumieją, że podzielony naród jest słabszy, na tyle słaby, że jest podatny na manipulacje (co w sumie się dzieje).

Dla mnie jest niemal pewne, że jeśli Niemcy mówią, że w Polsce się dzieje źle i chcą "pomóc" jej proponując swoje rozwiązania, jednego można być pewnym: rozwiązania te zaszkodzą Polsce, Niemcom nigdy nie zależało, nie zależy i nie będzie zależeć na silnej i bogatej Polsce. To jest dla nich nieopłacalne, no chyba, że to ich państwo by tutaj istniało.

"Dziel i rządź" tak robiło imperium Rzymskie, i dokładnie to samo widać robią dzisiejsze media (będące w rękach Niemców btw). Bo skłóconym narodem, łatwiej się rządzi.

Więc nie dzielmy się, łączmy. W końcu nam wszystkim powinno zależeć na tym samym: na dumnej, bogatej i przede wszystkim wolnej Polsce.

#4konserwy #marsz #oswiadczenie #polityka
sorek - Niemcy po raz kolejny próbują skłócić Polaków. Mam nadzieję, że nie uda im si...

źródło: comment_WSzc8egEGblRszMkKPl3Ur8UH7ArhOnC.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krdk: Nie wszystko, ale też tajemnicy wielkiej w tym nie ma, że Niemcom nie jest na rękę obecna władza. Tak samo jak Ruskim. Stąd te głosy oburzenia z zachodu. Dokładni taki sam festiwal #!$%@? był za pierwszych rządów koalicyjnych (PiS, LPR, Samoobrona) kiedy to np. ZNP protestował na ulicach Warszawy przeciwko Giertychowi. Patrząc na dzisiejszy skład KOD-u jest to co najmniej zabawne.
  • Odpowiedz
@sorek: Głównym problemem jest to, że ludzie naprawdę wierzą, że żyjemy w wolnej, tolerancyjnej Europie, gdzie nie ma już interesów narodowych, wszyscy trzymają się za ręce i śpiewają kumbaya My Lord. Prawda jest inna, nikt by nas do UE nie przyjął gdyby nie miał w tym interesu. Nie wiem jaki poziom #!$%@? trzeba reprezentować, żeby wierzyć w bezinteresowność państw zachodniej Europy, które jakoś od XVI wieku na masową skalę wyzyskują
  • Odpowiedz
@sorek: W pełni odpowiedzialni za ten stan są politycy i media, to przez nich Polacy się kłócą miedzy soba, dzieli się nas na obozy, nastepnie twierdzi się że jesteśmy kłótliwym narodem, lecz przyczyna tkwi w nieświadomości bo każdy myśli że ma słuszność, mogło by sie nawet okazać że wiekszość w każdym obozie kieruje sie dobrymi intencjami jednak brakuje im rozsądku dlatego że rządzą nimi emocje i pycha ,są w przekonaniu
  • Odpowiedz
@desensitization: A co jeśli faktycznie Europa dąży do zjednoczenia? Ani Niemcy, ani Francja, Wielka Brytania ani tym bardziej Polska nie mają szans pojedynczo w starciu z USA czy Rosją. Nie chodzi nawet o kwestie militarne, ale po prostu Europa podzielona to Europa słaba. Przypomnij sobie historię i podział dzielnicowy Polski oraz czemu był zły. Nie żyjemy w średniowieczu kiedy każdy chciał jak najwięcej dla siebie. Zmieniły się czasy, zmieniło się
  • Odpowiedz
@seicel: Oczywiście, że dąży do zjednoczenia - pod teutońskim butem. I to wcale nie dobrowolnego... Niemcy będą dążyły do wciągnięcia w to semi-państwo reszty Europy (a nawet Azji jak widać po Turcji) szantażem, siłą lub przekupstwem. Polecam filmik ze znaleziska sprzed kilku dni. Niestety nie mogłem znaleźć tego wykopu, mam tylko filmik z historii na yt. Przygnębiające, ale prawdziwe:
d.....n - @seicel: Oczywiście, że dąży do zjednoczenia - pod teutońskim butem. I to w...
  • Odpowiedz