Wpis z mikrobloga

@AdireQ: A może lepiej już pojedźmy w Bieszczady i wykopmy nasz furry bunker... ( ͡ ͜ʖ ͡) nawet jeśli google nie będzie musiało donosić i nawet jak się roboty google nie zbuntują to będziemy mieli gidzie robić eksperymenty w wiadomym celu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Bartenn: Dziwnym zbiegiem okoliczności wczoraj znów leciał Avatar na polsacie ;). Transfer umysłu, kocie mordy i lwie ogony. Gdyby jeszcze palcochodami byli... Z antropologicznego tła pokazanego w filmie można podejrzewać że Na'vi, podobnie do nas, spłaszczyli se stopy od biegania po równinach (gdyby od zawsze żyli w lesie to mieliby chwytne stopy do skakania po gałęziach). Pytanie za 100 punków: Hkss są palco czy stopochodami? Bo wiesz, zwinne, ciche bieganie to
@AdireQ: Hkss raczej są palcochodami choć zastanawiam się nad tą opcję ponieważ nie wiem czy to na pewno dobry pomysł...

Co do opowiadania to ładnie napisane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawostka: początek hkss chciałem wytłumaczyć za pomocą kulkocji (tak przerobiłem słowo kulka by rusko brzmiało; mówi się też kulkoszka) czyli potężnej sztucznej inteligencji
i jednostki energetycznej (wyglądało to tak mniej-więcej tak że są dwa czarne stożki a
@Bartenn: Dwunożne palcochody może nie są zbyt optymalne ale jakby wzmocnić układ ruchu jakimiś wymyślnymi biopolimerami, wykształcić na krańcach kończyn organiczne odpowiedniki IMU z wyspecjalizowaną strukturą nerwową do korygowania postawy ciała i dać coś gęstego do ogona to Hkss mogłyby całkiem skutecznie balansować na palcach ;). Kto bogatemu zabroni?

Kulkoszka jak najbardziej sensowna bo kto inny, jak nie osobliwość technologiczna, byłby w stanie przeprowadzić i zinterpretować ogrom symulacji chemii molekularnej niezbędny
@AdireQ: Kulkoszka nazywa się tak ponieważ po prostu lubię rusko brzmiące nazwy (ogólnie w STALKER uwielbiałem ten głos monolitu ja sliszu twoje żyłanie albo w metrze te głosy bardziej psychiczne), a w samej fabule/scenariuszu
dlatego że pierwsi spotkani a raczej wezwani ludzie o dobrych parametrach psychicznych to byli ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) (bo czemu marzyć że ktoś inny jest wodzem itd... ten cytat Piłsudskiego na temat
Bartenn - @AdireQ: Kulkoszka nazywa się tak ponieważ po prostu lubię rusko brzmiące n...

źródło: comment_7PV2mdDROaS261lzjgERKxQduTUyBOa2.jpg

Pobierz
@Bartenn: Posmutniałem :(. Wychodzi na to że ta Kulkoszka to taki sadysta jak w "Nie mam ust, a muszę krzyczeć". Przyleci, pomacha przed nosem technologią, wywoła wojnę i odleci. Mąciwoda jedna.

Wszędzie ta #postapokalipsa! Kurz, bród i stare Diesle! Hkss mają dużo wspólnego z Yautja (Predatorami). Oni też pomimo dostępu do zaawansowanej technologii najbardziej cenią sobie honor i tradycje łowiecką i często bawią się w surwiwal. U Hkss
@AdireQ: Co do broni biologicznej to nanoboty poza tym na ziemi nic nie będzie chciało cię zeżreć chyba że ludzie zdążą coś opracować przed swoim upadkiem ( ͡ ͜ʖ ͡) na obcych planetach to obowiązkowo duży zbiornik z nanobotami dodatkowy zbiorniczek przy pasie i mała fiolka na czarną godzinę ukryta tam gdzie prawie nikt nie będzie szukał ( ͡° ͜ʖ ͡°)... właściwie
@Bartenn: Element zaskoczenia jest najlepszy >:D. Pojawia się niepozorna postać. Wkoło śmiechy, chichy i bagatelizowanie zagrożenia. I nagle JEBUDU! I co się staneło? Gdzie nasze czołgi? Tyle że to działa raz bo potem już się wieść rozniesie i będą strzelać do wszystkiego co choćby minimalnie przypomina kota :3. No chyba że przyjmiemy zasadę: "jeżeli widzisz Hkss to już po tobie" - wtedy zero przecieków i działa za każdym razem. Swoją
@AdireQ: Co do wymowy to ja mówię HaKaeSSy (tak BTW jak wpisałem w google hkss to okazało się że ten skrót ma jakieś powiązanie z Hongkongiem ( ͡° ͜ʖ ͡°))

A co do zabezpieczenia każdego systemu to... teoretyczni mózg można zhakować... wszystko można zhakować (na informatyce pan mówił o tym jak zhakowali pizze ( ͜͡ʖ ͡€))... dostaję paranoi... zaraz zacznę nosić aluminiową czapkę...
@Bartenn: Mocno się zasugerowałem tym opcjonalnym motywem buntu przeciwko Kulkoszce bo kojarzy mi się on z wydarzeniami z "Terminatorów" gdzie z pozoru genialny SkyNet nie może sobie poradzić z garstką rebeliantów. A przecież taka potężna maszyna wymyśliłaby tysiące skutecznych sposobów rozwiązania problemu. Stąd wniosek że Hkss powinni jak najszybciej zacząć się zbroić i rozwijać niekonwencjonalne rodzaje broni. Zwykle tego typu fabuły realizują jednak motyw walki Dawida z Goliatem i ostatecznie wygrywają
@AdireQ Co do niezależności to taka fajna scena w czymś w rodzaju kosmicznego senatu: wszystkie kosmity (dodajmy że żaden nie wygląda naturalnie każdy ma wszczepy) czekają na nową rasę która podobno pochodzi od tworu pradawnych (więc oczekiwania na wręcz latającą inteligentną energię)... A tu taki kotek w rogatywce... ( ͡° ͜ʖ ͡°) i takie śmieszki śmieszkują (co można przyjąć za zniewagę polityczną i wypowiedzenie wojny) a potem płacz
#feelsy to dobre źródło inspiracji. Tak jak to powiedziała kiedyś pewna surykatka: "Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić". Trzeba mieć swój świat i swoje kredki. Ja pisałem kiedyś nihilistyczne wierszyki na złość antropocentrystom. ( ͡° ͜ʖ ͡°).