Wpis z mikrobloga

Masz 1000 zl. Ktos Ci kradnie polowe. Jak go nazwiesz? Zlodziej. Co robi? Kradnie. Jesli dodatkowo rozda te pieniadze innym,na papierze biedniejszym od Ciebie osobom to bedzie zajmowal sie dystrybucja brudnych pieniedzy.

Masz 1000 zl. Ktos Ci mowi ze musisz oddac polowe bo tak stanowi prawo. Jak go nazwiesz? Rzad. Co robi? Sciaga podatki. Jesli dodatkowo rozda te pieniadze innym,na papierze biedniejszym od Ciebie osobom to bedzie wprowadzal zasady dzialania sprawiedliwosci spolecznej.

Zeby bylo smieszniej to ta pierwsza opcja jest tansza, szybsza i bardziej efektywna.

#4konserwy #korwin #polityka #neuropa
  • 43
@PanLogik: ale przecinki i polfonty to ty szanuj chłopie

Masz 1000 zł. Ktoś kradnie ci połowę. Jak go nazwiesz? Złodziej. Co robi? Kradnie. Jeśli dodatkowo rozda te pieniądze innym,na papierze biedniejszym od ciebie osobom, to będzie zajmował się dystrybucją brudnych pieniędzy.
Masz 1000 zł. Ktoś ci mówi, że musisz oddać połowę, bo tak stanowi prawo. Jak go nazwiesz? Rząd. Co robi? Ściąga podatki. Jeśli dodatkowo rozda te pieniądze innym, na papierze
@YouCanCallMeBillieGates: Wojsko, policja, sadownictwo, infrastruktura komunikacyjna, bezpieczenstwo energetyczne. Byc moze jeszcze pare pomniejszych rzeczy.
@teren: Ja nie place podatkow dochodowych. Nawet gdybym placil to niechcialbym wyjezdzac bo tu mam mieszkanie, rodzinie, przyjaciol. Wolalbym zeby tu bylo lepiej. Prawacki znowu tez tak bardzo nie jestem.