Wpis z mikrobloga

@norypS:
Fate:
-ścieżka to ~30h+
-nie masz wyboru ścieżki tylko idziesz w kolejności ustalonej przez twórców
-nacisk położony na walki / akcję
-sceny h to gówno nie pasujące do reszty fabuły, czytanie ich sprawia ból
-im dalej w ścieżkę tym bardziej #!$%@? fabuła, alternatywne wersje bohaterów z przyszłości i tak dalej

Katawa:
-ścieżka to ~8h
-masz wolność wyboru ścieżki dziewczyny
-nacisk położony na pomoc danej dziewczynie (i przy okazji trochę sobie)
@norypS: Ja bym radził wziąć coś w miarę krótkiego na początek (10-30 godzin grania). W Fate, Grisaie czy Steins;Gate warto zagrać, ale ich długość może cię zniechęcić. Katawa też nie jest za dobrym pomysłem moim zdaniem. Nie postawiłeś żadnych wymagań, więc polecę ci to, od czego sam zaczynałem: Yume Miru Kusuri i Cross Channel.
@norypS: Ja od siebie polecam Umineko (od tego samego autora co Higurashi), nie ma żadnych randek i eroge, obydwie części to łącznie 100h (ja planowałem czytać pół roku, ale tak się wciągnąłem, że skończyłem w 2 miechy). Rozkręca się powoli, ale im dalej tym większy "payoff". Zabawa polega na zderzeniu gatunków - logicznego kryminału i chaotycznego fantasy.

Generalnie żuć sobie okiem co jest na topie:
https://vndb.org/v/all?s=rating;o=d
@norypS: na początek polecane:
Z kategorii:
- największy mindfuck: Ever17 (I did not see that coming!) ~50h,
- największy brainfuck: Saya no Uta (Elfen Lied przy tym to pikuś) ~8h,
- najlepszy plot-twist: cała seria Ace Attorney ~15h każda,
- najlepsze slice-of-life: Little Busters! ~60h,
- najlepsza akcja: Fate/Stay Night ~80h,
- najlepsza eroge, w której po przeczytaniu opisu mówimy "o fuck", a po ukończeniu "o fuck" z zupełnie innych powodów:
o #!$%@?, a ja myślałem, że na anime mi życia braknie :O
Zapomniałem dodać, że jaram się Phoenixem Wrightem i zaskoczyło mnie, że jednak lubię takie czytanki.

@ayasecon: eroge i do tego incest, czego ja się spodziewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Adrian00: a fakt, bajki też nie oglądałem, odkładam to sobie w czasie na Vitę ale kiedyś zagram.

@Thrandir: @2ndLaw: @Verkun: @jigen:
@norypS: Może nie zły, ale ta gra jest dość specyficzna i raczej bym od niej nie zaczynał. No ale skoro już czytasz, to miłego. Napisz potem, czy się podobało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- najlepsza VN w ogóle, imho: KiraKira

@vndb: Możesz trochę rozwinąć? Chciałem to kiedyś przeczytać, ale jakoś się nie zebrałem.
@Meister431: Kamidori ma bardzo fajny gameplay (i dużo postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale fabularnie niestety wypada bardzo słabo.

@jigen: zaczyna się jako bardzo fajne slice of life, z dużą dozą humoru po drodze. Później nie brakuje ckliwych momentów, w stylu nakige od KEYa. Zakończenie bardzo dobrze wpisuje się w resztę historii.
Nacisk fabuły jest głównie położony na jedną bohaterkę, ale to powinno być widoczne już
@vndb: trzeba przyznać, że fabuła nie jest wybitna(choć jak na eroge jest całkiem niezła), ale dla mnie jako fana RPGów, gameplay jest na naprawdę wysokim poziomie pomimo powtarzalności