Wpis z mikrobloga

@PoProstuMichal: Na tyle, na ile się orientuję, to po prostu musisz JAKOŚ te dane ustalić. Skąd? Jak? Nie wiem. Ale bez tego ani rusz. Nie jestem zbyt mocny z procedury cywilnej, ale nie przypominam sobie, byś mógł jakoś zobligować organy państwowe do dokonania tego za ciebie. Jedyne, co możesz spróbować zrobić, to wnieść o ustalenie kuratora na podstawie art. 143 kpc, ale nie wiem, czy w tej sytuacji to będzie możliwe.
  • Odpowiedz
@ripp1337: a co gdyby zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa na policji/w prokuraturze? Bo w sumie to jest oszustwo i to oni mają narzędzia do ustalenia tych danych, chociażby do zwrócenia się do allegro.
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: huh, wybacz mireczku milczenie z mojej strony, ale przez 2 tygodnie żyłem w dziczy bez internetu-przez co swoją droga czuł dobrze człowiek-

to tak: zgodnie z art 208 1 k.p.c. sąd ustala z urzędu numer pesel pozwanego- o ile ten nie był podany przez powoda-; sąd może zawiesić postępowanie z urzędu, jeżeli na skutek braku lub wskazania złego adresu powoda albo niewskazania przez powoda w wyznaczonym terminie adresu pozwanego lub
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: wiesz, mail może też zawierać elementy abstrakcyjne, jeśli ta kobieta zmieniała nazwisko, czy to za sprawą ślubu, czy inną drogą to taka informacja jest w rejestrze, imho nie ma sensu, aczkolwiek możesz próbować.
  • Odpowiedz