Wpis z mikrobloga

Mireczki, tak jak u większości z Was, w czerwcu, pojawiła mi się ikonka windowsa, dzięki której zarezerwowałem sobie kopie Windowsa 10. Ale pare dni po tym fakcie formatowałem dysk, i od tamtej pory ikonka już się ponownie nie pokazała. Czy ktoś z Was dysponuje lepszymi informacjami niż Wujek Google i wie, jak mogę dostać stabilną dziesiątkę?

#windows #windows10
  • 32
  • Odpowiedz
@frak: nie, pobierasz iso, montujesz w systemie, odpalasz setup.exe, aktualizujesz. potem jesteś na 10 i masz dwie opcje:
- wrzucasz iso jako bootowalny pendrive, formatujesz dysk, instalujesz - wersja dla tradycjonalistów, którzy mają coś z głową
- wbijasz w ustawienia w win10 i dajesz "reset do ustawień fabrycznych" czy jakoś tak - to taki automatyczny format + reinstall bez pieprzenia z pendrivem
  • Odpowiedz
@Hapsik: @frak: Nie wiem dokładnie, Single Language na pewno będzie zawierać tylko jeden język (instalka może być lżejsza), wersje K i KN były wcześniej (teraz nie wiem) wersjami, które nie posiadają paru wbudowanych programów - być może w Win10 też są wersje, które nie mają domyślnie np. Maila. Generalnie obojętne, bo wszystko i tak można usunąć/doinstalować
  • Odpowiedz
Ja już ściągam zwykłą. wiem że na pewno nie N bo to chyba dla Szwajcarii. Ale znaczenia reszty nie znam

@frak: sam jesteś dla Szwajcarii (ale pocisk ( ͡° ͜ʖ ͡°)). To jest wersja dla Europy okrojona o Windows Media Player i coś tam bo im Komisja Europejska zrobiła mordor o praktyki monopolistyczne.

- wrzucasz iso jako bootowalny pendrive, formatujesz dysk, instalujesz - wersja dla tradycjonalistów,
  • Odpowiedz